Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Remont al. IX Wieków Kielc ruszy już w tym tygodniu

poniedziałek, 14 sierpnia 2023 09:24 / Autor: Weronika Karyś
Remont al. IX Wieków Kielc ruszy już w tym tygodniu
Remont al. IX Wieków Kielc ruszy już w tym tygodniu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W Kielcach ma zostać przeprowadzony remont trzynastu ulic w śródmieściu. Pierwsze prace mają ruszyć już w tym tygodniu – w nocy z 19 na 20 sierpnia. Chodzi o al. IX Wieków Kielc.

– Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie południowa jezdnia al. IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z ul. Starodomaszowską/Bodzentyńską. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią północną – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Na skrzyżowaniach al. IX Wieków Kielc z ul. Warszawską oraz Bodzentyńską/Starodomaszowską wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne i będzie wprowadzony ruch okrężny.

– Na czas robót zlikwidowane zostaną przejścia dla pieszych przez al. IX Wieków Kielc znajdujące się po wschodniej stronie obu skrzyżowań. Piesi będą mogli korzystać z przejść znajdujących się po stronie zachodniej – tłumaczy Skrzydło.

Zachowana zostanie możliwość wyjazdu z Placu świętego Wojciecha w al. IX Wieków Kielc.

– Odcinek ul. Bodzentyńskiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do al. IX Wieków Kielc będzie jednokierunkowy, nie będzie zatem możliwości wjazdu ze skrzyżowania IX Wieków/Starodomaszowska/Bodzentyńska w ul. Bodzentyńską. Ponadto przystanek komunikacji miejskiej zlokalizowany przy jezdni południowej al. IX Wieków Kielc w sąsiedztwie kościoła św. Wojciecha zostanie przeniesiony za skrzyżowanie al. IX Wieków Kielc/Starodomaszowskiej/Bodzentyńskiej – dodaje rzecznik.

Dojazd do parkingów i budynków zlokalizowanych na odcinku al. IX Wieków Kielc od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z pl. św. Wojciecha odbywał się będzie jezdnią południową przez plac budowy.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowane zostaną również ulice: Paderewskiego, Równa, Złota, Żeromskiego, Głowackiego, Nowy Świat, Silniczna, Kaczmarka, Solna, Panoramiczna, Seminaryjska oraz Śniadeckich. O terminach rozpoczęcia prac będziemy informować na bieżąco.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO