Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Odpowiedzieli na pytania kielczan

środa, 17 kwietnia 2024 12:49 / Autor: Maciej Piętka
Odpowiedzieli na pytania kielczan
Odpowiedzieli na pytania kielczan
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Podczas debaty prezydenckiej w Radiu eM Kielce jej uczestnicy, Marcin Stępniewski i Agata Wojda, odpowiedzieli na pytania naszych słuchaczy i czytelników. Sprawdź jak poradzili sobie, z często niełatwymi, pytaniami.

Każdy z kandydatów zmierzył się z innym pytaniem. Często był one dość niewygodne.

Pytanie pana Pawła do Marcina Stępniewskiego: Od 2021 roku pracuje Pan na państwowym stanowisku w OHP. Według ostatniego oświadczenia Pańskie zarobki to około 10 tysięcy miesięcznie. Czy może Pan przybliżyć nam swój zakres obowiązków? Jakie ma Pan godziny pracy? Czy wziął Pan urlop na kampanię? Jeżeli tak, to jaki i od kiedy?

Faktycznie wziąłem na kampanie urlop wypoczynkowy i tzw. „tatusiowy”. Mogłem go wziąć, ponieważ urodziła mi się córka, a dzięki poprzedniemu rządowi istnieje taka możliwość, żeby skorzystać z dziewięciu tygodni dodatkowego wolnego. Mój zakres obowiązków to głównie administracja i zarządzanie majątkiem. Nasze jednostki są rozlokowane po całym województwie świętokrzyskim. Oczywiście zajmuje się też zamówieniami publicznymi. Zarządzamy całym majątkiem Ochotniczych Hufców Pracy. Moje godziny pracy są nienormowane. Natomiast bardzo często pracuje dłużej niż powinienem.

Pytanie Pana Artura do Agaty Wojdy: Dlaczego milionowa kara dla Eneris została umorzona?

Kara nie została umorzona tylko zmniejszona w ramach zawartej ugody. Ten proces jest rekomendowany samorządom w takich sporach, ponieważ jest on zarówno tańszy jak i krótszy. Nawet Prokuratoria Generalna sugeruje żeby nie „zasypywać” sądów takimi sprawami. W ramach procesu mediacyjnego firma Eneris przedstawiła swoje argumenty, które dla mnie były w pewien sposób uzasadnione. Kary zostały zmniejszone ponieważ firma Eneris wskazała, że w momencie rozpoczęcia kontraktu nie miała odpowiednich samochodów. Chciała odbierać odpady innymi pojazdami, na co nie zgodziło się miasto, a co przecież zażegnało by kryzys śmieciowy. Uznałam, że jest to argument, który trzeba zaakceptować.

Nasi słuchacze zapytali również o partnerstwo publiczno-prywatne i pomoc dla osób niepełnosprawnych. Sprawdź jak odpowiedzieli na nie kandydaci na urząd prezydenta Kielc:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO