Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowy spot filmowy Sztuki Łączenia już dostępny!

czwartek, 24 listopada 2022 12:30 / Autor: Weronika Karyś
Nowy spot filmowy Sztuki Łączenia już dostępny!
Fot. Mateusz Wolski
Nowy spot filmowy Sztuki Łączenia już dostępny!
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Studiowanie, rozwój osobisty, praca zawodowa, czy wychowanie dziecka – czy połączenie tak wielu ról jest możliwe? Spot filmowy będący kolejną odsłoną kampanii „Rodzina – jak, to, jest?” pokazuje, że tak. Premiera produkcji zrealizowanej przez Stowarzyszenie Sztuka Łączenia odbyła się w czwartkowy poranek (24 listopada).

– Wielozadaniowość z jaką mierzymy się obecnie w życiu, łączenie aktywności zawodowej, czy studiowania z rodzicielstwem, są bardzo trudne. Nasz spot pokazuje, że da się to zrobić. Adresujemy go nie tylko do młodych, rozważających założenie rodziny, ale i do profesorów, wykładowców, których wsparcie, nie tylko w wymiarze instytucjonalnym, ale i emocjonalnym jest bardzo ważne – tłumaczy Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia realizującego kampanię „Rodzina – jak, to, jest?”.

Zdaniem profesora Krzysztofa Gąsiora, kierownika Katedry Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Edukacji i Profilaktyki ważne jest to, że na przestrzeni lat zmieniło się podejście do osób studiujących.

– Za moich czasów był bardzo duży nacisk na wynik studiowania, na „robienie nauki”, tymczasem studia powinny przygotowywać do praktycznej aktywności człowieka w zawodzie, ponieważ na to jest aktualnie zapotrzebowanie społeczne – komentuje profesor Krzysztof Gąsior.

Jak wskazuje, dowodem na to, że połączenie rodzicielstwa i rozwoju osobistego jest możliwe, są osoby na studiach niestacjonarnych, które z powodzeniem łączą prace z wychowaniem dziecka.

Profesor Stanisław Głuszek, rektor uniwersytetu zapewnia o otwartości placówki na studentów z dziećmi i wsparciu na wielu płaszczyznach. UJK zapewnia rodzicom-studentom, m.in. ulgi w korzystaniu z akademików, możliwość ubiegania się o indywidualny tok nauczania, urlop dziekański czy bezzwrotne wsparcie finansowe.

Na podobne formy pomocy mogą liczyć studenci-rodzice z Politechniki Świętokrzyskiej. Kamil Dziewit, rzecznik uczelni dodaje, że możliwe jest zwiększenie stypendium socjalnego z tytułu zamieszkania z dzieckiem, a w przypadku ciężkiej sytuacji życiowej, rodzic może ubiegać się w semestrze o jednorazowe wsparcie finansowe.

Spot jest dostępny na: https://youtu.be/ryWCjKFntZc. Będzie również emitowany w TVP3 Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO