Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Niebieska Strefa w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy

piątek, 22 grudnia 2023 13:51 / Autor: Weronika Karyś
Niebieska Strefa w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy
Fot. Mateusz Wolski
Niebieska Strefa w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Muzeum Zabawek i Zabawy jest trzynastą instytucją kultury w województwie świętokrzyskim, w której powstała Niebieska Strefa. To specjalny systemy komunikacji wspierający m.in. osoby w spektrum autyzmu w korzystaniu z oferty tego typu placówek.

Dzięki uruchomieniu Niebieskiej Strefy w kieleckim muzeum, zlokalizowanym przy Placu Wolności 2, osoby ze specjalnymi potrzebami mogą w pełni korzystać z bogatej oferty placówki.

- Cieszymy się, że Niebieska Strefa powstała w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, bo to miejsce otwarte na wszystkich gości – mówi Przemysław Krystian, rzecznik prasowy MZiZ w Kielcach.

W ramach projektu w placówce pojawiły się specjalne oznaczenia, a pracownicy przeszli szkolenie z zakresu komunikacji z osobami ze specjalnymi potrzebami. Powstał również czterominutowy filmik instruktażowy, ukazujący funkcjonowanie Niebieskiej Strefy w muzeum. Link do filmu: https://fb.watch/p51OQ8LCjd/   

Przypomnijmy, że Niebieskie Strefy działają już w: Teatrze im. Stefana Żeromskiego, Kieleckim Centrum Kultury, Poczytalni na Dworcu Autobusowym w Kielcach, Kinie Moskwa, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza, Instytucie Dizajnu oraz Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, kieleckiej kawiarni Choco Obsessio, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawek i Zabawy  a także w  Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. Jana Pazdura w Starachowicach i Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.

Do końca grudnia tego roku Niebieska Strefa zostanie także otwarta w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Projekt jest realizowany przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Kielce oraz Stowarzyszenie Sztuka Łączenia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO