Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

NIE dla podwyżki podatku od nieruchomości w Kielcach

czwartek, 09 listopada 2023 12:47 / Autor: Weronika Karyś
NIE dla podwyżki podatku od nieruchomości w Kielcach
NIE dla podwyżki podatku od nieruchomości w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Siedemnastu radnych było przeciwko podwyżce o 15 procent podatku od nieruchomości w Kielcach. To oznacza, że projekt uchwały nie został przyjęty i wciąż będzie obowiązywać dotychczasowa stawka.

„Za” zagłosowało pięciu radnych: Jarosław Bukowski, Joanna Litwin, Bożena Sieczka, Arkadiusz Ślipikowski i Anna Kibortt.

– Pragnę zwrócić uwagę, że dla większości mieszkańców (mieszkanie o wielkości 60m2 i udział w gruncie 28m2) zmiana to dziesięć złotych w skali roku – z 63 na 73 złote za rok. Hasło „podwyżka” podatków jest chwytliwe, ale w rzeczywistości mówimy o kwotach niewielkich. Mam wrażenie, że niektórzy radni chcieliby nie podnosić żadnych stawek, ale oczekują, że miasto się będzie zmieniać i rozwijać – argumentowała wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta, Anna Kibortt.

Inne zdanie na ten temat miała jednak przeważająca część gremium, które finalnie zdecydowało o odrzuceniu dokumentu.

– Podwyżki może byłyby potrzebne, ale nie w przypadku kiedy prezydent nie wykorzystuje środków, które „leżą na ulicy”. Jestem przeciwna sięganiu w tym celu do kieszeni kielczan. Jako Bezpartyjni i Niezależni często wskazujemy, skąd można czerpać pieniądze, ale prezydent nie chce tego robić – podkreślała radna Katarzyna Suchańska.

Od głosu wstrzymał się tylko Dariusz Kisiel. W ogóle nie oddali go: Maciej Bursztein i Katarzyna Zapała.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO