Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Już niedługo wystartuje Festiwal Sztuk Ulicznych w Kielcach

czwartek, 27 lipca 2023 12:50 / Autor: Maciej Piętka
Już niedługo wystartuje Festiwal Sztuk Ulicznych w Kielcach
Już niedługo wystartuje Festiwal Sztuk Ulicznych w Kielcach
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce, po raz czwarty zorganizuje Festiwal Sztuk Ulicznych. Impreza odbędzie się w dniach 12 i 13 sierpnia, a artyści będą występować między innymi na rynku, placu Artystów i ulicy Sienkiewicza.

Czego mogą się spodziewać mieszkańcy, którzy wybiorą się na festiwal?

 – Proszę sobie wyobrazić np. rzucanie maczetami lub żonglowanie ogniem na trzy metry do góry. Będą także iluzjoniści, akrobatyka w kole, żonglerka, taniec z ogniem, baloniarze, aerialiści i karykaturzyści.  Każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Arkadiusz Stawicki ze Stowarzyszenia Przyjazne Kielce.

Uczestnicy wydarzenia będą świadkami występów artystów z całej Polski.

 – Będzie np. Marcin Lipski, który pluje ogniem czy znany gitarzysta Mariusz Gola.  Kielce są idealnym miejscem na tego typu pokazy – dodaje Miłosz Budka, dyrektor artystyczny festiwalu.

Wiele osób zastanawia się czym tak naprawdę jest sztuka uliczna.

 – Przede wszystkim nie byłoby jej bez widzów. O ile w tradycyjnym teatrze siedzimy tylko na widowni, to tutaj bardzo często jesteśmy uczestnikiem wydarzeń. Publiczność jest zapraszana przez artystów na scenę. Widać bardzo silną interakcję artysty z widzem – wyjaśnia Stawicki.

Festiwal zacznie się o godzinie 16 i potrwa do godziny 22. Będziemy na bieżąco informować o wszelkich nowościach w tym temacie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO