Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Spektakl z Bradem Pittem w Kielcach

czwartek, 18 stycznia 2024 16:25 / Autor: Łukasz Czerwiak
Spektakl z Bradem Pittem w Kielcach
Spektakl z Bradem Pittem w Kielcach
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W piątek (19 stycznia) na tymczasowej scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się premiera spektaklu „Bez nadzienia”. W monodramie aktorka Ewelina Gronowska przywołuje Brada Pitta oraz Jennifer Aniston.

Za tekst, koncepcje i wykonanie spektaklu odpowiedzialna jest Ewelina Gronowska.

– To jest opowieść z perspektywy kobiety, singielki o dzisiejszych czasach, o tym gdzie szukamy miłości, jaka ona w ogóle jest. Całość jest oparta na pewnych doświadczeniach, ponieważ śnił mi się kiedyś Brad Pitt. To także refleksja nad siłą i słabością, a także nad momentami, w których zderzamy się z rzeczywistością – opowiada aktorka.

Zapewnia także, że pomimo tej perspektywy to opowieść nie tylko dla samotnych kobiet.

– Wczoraj po próbie Luiza Buras napisała mi SMSa, że jej zdaniem to nie jest tylko dla singli, ale także dla ludzi w związkach, którzy będą mogli zobaczyć jaka to wartość. Mam nadzieję, że w tym spektaklu będzie można zobaczyć, że ten singiel to nie tylko jakaś wyzwolona kobieta – dodaje Gronowska.

Opieki reżyserskiej nad spektaklem podjęła się Antonina Brühl.

– Fajnie, że Ewelina się zdecydowała na taką współpracę, ponieważ to szalenie trudne mieć własny pomysł, tekst i zagrać to, a dodatkowo mieć spojrzenie z pewnym dystansem. Byłam takim okiem, które mogło siąść naprzeciwko i dzielić się swoimi odczuciami. To przez cały czas była współpraca – mówi reżyserka.

Spektakl będzie można zobaczyć w piątek (19 stycznia) o godzinie 19, a także w niedzielę o 19:30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO