Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Piotr Rubik gwiazdą koncertu "Polska dziękuje. W imię wolności"

wtorek, 09 sierpnia 2022 13:38 / Autor: Weronika Karyś
Piotr Rubik gwiazdą koncertu "Polska dziękuje. W imię wolności"
Piotr Rubik gwiazdą koncertu "Polska dziękuje. W imię wolności"
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia, o godzinie 19:30 przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach odbędzie się koncert „Polska dziękuje. W imię wolności”. Gwiazdą wieczoru będzie Piotr Rubik.

Dyrygent i kompozytor, Piotr Rubik, wykona utwory z albumu „Kantata Polska”. Oprócz niego na scenie zaprezentują się: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Oliwia Wieczorek, Marcin Januszkiewicz, Michał Gasz, Michał Bogdanowicz, Jakub Wieczorek, Wrocławski Chór Akademicki, Chór Garnizonowy z Kielc, Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Studio Tańca i Stylu "Rewanż".

– Każdy z nas ma za co dziękować, a okres ostatnich prawie trzech lat jest trudny dla nas wszystkich. „Polska dziękuje” to nic innego jak my wzajemnie sobie dziękujący. Polska to w końcu nie tylko granice, terytorium, ale przede wszystkim ludzie. A ci ludzie doświadczani są na wiele sposobów, bo przecież kiedy Covid się „skończył” u naszych przyjaciół zaczęła się wojna. Możemy więc tylko dziękować sobie, że tak pięknie się zachowaliśmy w stosunku do tak licznej fali uchodźców i że jesteśmy cudownym narodem jeśli chodzi o niesienie pomocy – mówił na naszej antenie wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

Koncert jest organizowany w ramach obchodów 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wstęp na wydarzenie tylko z zaproszeniami, które od środy (10 sierpnia) będą rozdawane między innymi przez Radio eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO