Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Koncert walentynkowy w filharmonii

czwartek, 15 lutego 2024 14:15 / Autor: Łukasz Czerwiak
Koncert walentynkowy w filharmonii
Koncert walentynkowy w filharmonii
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W piątek (16 lutego) odbędzie się kolejny koncert symfoniczny w Filharmonii Świętokrzyskiej. W sali koncertowej usłyszymy utwory Molinelliego, Wnuk-Nazarowskiej oraz Ravela.

Podczas koncertu „Na ostatki i na walentynki” wraz z Orkiestrą Symfoniczną FŚ prowadzoną przez dyrektora Jacka Rogalę wystąpi saksofonista Paweł Gusnar.

– Pierwsza część wieczoru należeć będzie do utworu współczesnego włoskiego kompozytora Roberta Molinelliego - słynnego altowiolisty, aranżera i dyrygenta współpracującego m.in. z Andrea Boccellim. Usłyszymy jego Koncert na saksofon i orkiestrę Four Pictures from New York napisany w 2001 roku. Następnie wykonamy suitę tragikomiczną „Siedem grzechów głównych” Joanny Wnuk-Nazarowej. To utwór, który zamówiliśmy w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” i w piątek wykonamy go po raz pierwszy. Na koniec za pomocą poematu Mauricea Ravela „La valse” wskrzesimy wspomnienia o sztuce walca, rozkwitającej w magicznej atmosferze starego Wiednia – opowiada Jacek Rogala, dyrektor filharmonii. 

Początek o godzinie 19. Bilety do nabycia online lub w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO