Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Znamy listę gości Uwielbienia w Centrum Miasta! Zobacz kto wystąpi

poniedziałek, 15 maja 2023 14:39 / Autor: Łukasz Czerwiak
Znamy listę gości Uwielbienia w Centrum Miasta! Zobacz kto wystąpi
Znamy listę gości Uwielbienia w Centrum Miasta! Zobacz kto wystąpi
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

10 czerwca odbędzie się XI Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce. Tak jak w poprzednim roku odbędzie się ono w kieleckim Parku Miejskim im. Stanisława Staszica, w muszli koncernowej.

Stowarzyszenie Dwa Przymierza oraz zespół To On, od blisko roku przygotowują się do tego wydarzenia. Co miesiąc goszczą w parafiach diecezji kieleckiej, za sprawą cyklu „Całkowite oddanie”.

– Ostanie spotkanie modlitewne w ramach tego cyklu odbędzie się 20 maja. Będziemy gościć w parafii w Piekoszowie. To dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ przygotuje nas duchowo do tego centralnego wydarzenia – zaznacz ksiądz Marcin Boryń, prezes Stowarzyszenia Dwa Przymierza.

Jak co roku Uwielbienie muzycznie poprowadzi zespół To On. Na kieleckiej scenie posługuje on od 2016 roku. Od kilku lat grupę wspomagają goście. W minionych latach byli to m.in. Beata Bednarz, Anna Madej czy Tau.  

– Tym razem wystąpi z nami Paweł Chustak, który jest jednym z założycieli zespołu Stróże Poranka. Po zawieszeniu działalności grupy, nie przerwał misji ewangelizacji za pomocą muzyki. Drugim z gości będzie bardzo dobrze znana wszystkim fanom muzyki chrześcijańskiej – Gabi Gąsior. Obecnie skupia się na dwóch autorskich projektach Gabi Gąsior & Holy Noiz oraz duecie GGDuo, który prowadzi wraz swoim mężem Wojciechem – mówi ksiądz Paweł Rej, zespół To On.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku pragną, aby wydarzenie miało jeszcze bardziej modlitewny charakter. Całość poprowadzi ksiądz Grzegorz Stachura, który po kilku latach przerwy, kolejny raz podejmie się tego zadania.  

– Jak co roku nie zabraknie także świadectwa. Tym razem swoją historie opowie Grzegorz Czerwicki. Mężczyzna po pobycie w zakładzie karnym pokazuje, że można rozpocząć nowe życie z Bogiem. Od lat jeździ po cały kraju i głosi żywe Słowo, spotykając się z młodzieżą i dorosłymi – opowiada Marcin Kulpa, Stowarzyszenie Dwa Przymierza.

Wydarzenie, którego hasło brzmi: „Wzywam Imię Twe” będzie transmitowane na antenie Radia eM Kielce. Jego początek o godzinie 19.

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu z księdzem Marcinem Boryniem. Organizator opowiedział o historii tego wydarzenia. Przypominamy także o artykule na temat zmian.

UwielbieniePlakat2023Ostatecznienatenmoment

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO