Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zagrają kolędy z całego świata

czwartek, 26 stycznia 2023 12:47 / Autor: Łukasz Czerwiak
Zagrają kolędy z całego świata
Zagrają kolędy z całego świata
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Występem na Dużej Scenie KCK, zespół Trzecia Godzina Dnia zakończy największą w Polsce świąteczną trasę koncertową. „Kolędy Świata” już w piątek, 27 stycznia o godzinie 19.

To kolejna muzyczna podróż z chrześcijańskim chórem. Tym razem TGD zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Kolędy Świata 3”. W nowym programie znajdują się najpiękniejsze kompozycje bożonarodzeniowe z niemal wszystkich kontynentów.

– Długo czekaliśmy na wydanie tego albumu. Wybraliśmy kolędy z różnych stron świata. Są tematy europejskie, północnoamerykańskie, ale także brazylijskie. I dość nietypowe, jak armeńskie, a nawet ugandyjskie. Najciekawszą propozycją jest chyba utwór z Indii. Taka mieszanka różnych melodii i klimatów oraz powrót do paru piosenek, które są dobrze znane – mówi Piotr Nazaruk, dyrygent zespołu TGD.

Kolędy oraz utwory w wykonaniu zespołu TGD można regularnie usłyszeć na antenie Radia eM Kielce. Dzieje się to za sprawą programu Bardzo Dobry Wieczór, który co niedzielę o godzinie 20 gości na naszej antenie. Prowadzi go oczywiście ksiądz Paweł Rej.

– Połączenie tych „światowych” kolęd z tymi polskimi to bardzo ciekawy zabieg. Przyjemnie się tego słucha, ponieważ z jednej strony jest tradycyjnie, a z drugiej nie brakuje nowoczesnego brzmienia. Wszystkie zabiegi przeprowadzone przez twórców nie zakłamują pierwotnej linii melodycznej oraz wartości utworów. Bardzo intrygująca jest ostania pozycja na płycie – „Ocaleni”, która zainspirowana jest wojną w Ukrainie. Po więcej informacji o najlepszej muzyce chrześcijańskiej zapraszam w każdą niedzielę na 91,8 oraz 107,9 FM – opowiada kapłan.

W ogólnopolskiej trasie TGD brali udział Anna Karwan, Mateusz Ziółko oraz Kuba Badach. Muzycy rotowali się i na każdym z koncertów ktoś z nich śpiewał wraz z chórem. Do Kielc jednak przyjedzie tylko zespół TGD. Patrząc z drugiej strony możemy się cieszyć, że przynajmniej w tym roku największa kolędowa trasa nie ominie Kielc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO