Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ruszają seminaria odnowy wiary w Kielcach i Zagnańsku

czwartek, 11 kwietnia 2024 13:09 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ruszają seminaria odnowy wiary w Kielcach i Zagnańsku
Ruszają seminaria odnowy wiary w Kielcach i Zagnańsku
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W najbliższych tygodniach, w kościele św. Wojciecha w Kielcach oraz kościele św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku odbywać się będzie Seminarium Odnowy Wiary. Te rekolekcje różnią się od tych znanych z okresu Adwentu czy Wielkiego Postu.

To propozycja długodystansowa, ponieważ rekolekcje trwają aż… 10 tygodni. Spotkania w jego ramach odbywają się raz w tygodniu – w kieleckiej parafii w niedzielę, a w Zagnańsku we wtorki.

– Sama nazwa „seminarium” mówi o metodzie, czyli jest to w większości praca własna uczestników. Każdy z nich otrzymuje podręcznik zawierający fragmenty Słowa Bożego oraz pytania pomagające je rozważać. Naszym celem jest doprowadzenie do spotkania człowieka z Jezusem – tłumaczy ksiądz Piotr Białek, wikariusz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Milena Wilczkowska, uczestniczka poprzednich edycji, usłyszała o seminarium na pielgrzymce. Jak przyznaje, na pierwsze spotkanie poszła niechętnie. 

– Ale potem zmieniło się moje życie. Pierwszy raz rozważałam Pismo Święte, a z każdym tygodniem chciałam to robić coraz częściej. Dzięki temu zaczęłam poznawać Boga, a On nadal przemienia moje serce – opowiada.

Pierwsze ze spotkań u św. Wojciecha odbędzie się już 14 kwietnia o godzinie 19. Z kolei w Zagnańsku rozpoczynają się one o godzinie 18.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO