KOŚCIÓŁ
„Nie do wiary?”: O. Tomasz Nowak: Nawróciłem się w Kielcach


Gościem audycji „Nie do wiary?” był o. Tomasz Nowak, dominikanin oraz twórca kanału „Strefa Wodza”. W rozmowie opowiedział o swoim nawróceniu w Kielcach, a także spojrzeniu na Kościół.
– To miejsce, w którym ciągle powinienem mówić dziękuję. Ja w ogóle do Kielc przyjechałem z przeświadczeniem, że jestem super pobożny, bo byłem raz na oazie i trzy razy na pielgrzymce, więc w porównaniu do moich rówieśników z budowlanki na Zgody, to byłem bardzo wierzący. Zewangelizowała mnie w Parku Miejskim dziewczyna, którą chciałem poderwać. Dosiadłem się do niej, gdy siedziała na ławce nad stawem i czytała książkę. Okazało się, że czyta Biblię i opowiadała mi o Niej przez dwie godziny. To było przemieniające doświadczenie. Potem w Kielcach usłyszałem głos Boga, który powołał mnie do dominikanów – powiedział o. Nowak.
Posłuchaj całej rozmowy:
Kolejna audycja „Nie do wiary?” już we wtorek (6 lutego) po godzinie 20 na antenie Radia eM Kielce.



![[AUDIO] Pontyfikat Franciszka - czas rozpoczynania procesów, nowych impulsów i otwartych drzwi](/media/k2/items/cache/930061ae0665a15f9c29b555c4d7eb08_L.jpg)



![[FOTO+ WIDEO] Biskup Jan Piotrowski: Pusty grób Chrystusa jest źródłem nadziei](/media/k2/items/cache/92543932038c9883a6505e53231cc809_L.jpg)
