Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odprawił mszę świętą w intencji lekarzy. Medycy modlili się do świętego Łukasza

piątek, 18 października 2019 19:13 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

18 października to ważna data w chrześcijańskim kalendarzu, na którą przypada dzień świętego Łukasza. Z okazji obchodów święta, w kieleckim kościele akademickim pod wezwaniem świętego Jana Pawła II, odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

Święty Łukasz jest patronem ludzi ubogich i pokrzywdzonych, ale również lekarzy, do których w głównej mierze skierowane zostały słowa dzisiejszej homilii wygłoszonej przez kieleckiego biskupa Jana Piotrowskiego.

- Niezależnie od tego, jak człowiek postrzega swój początek na ziemi, to wszyscy uważają swoje zdrowie za coś bardzo ważnego, a nawet coś najważniejszego w życiu - mówił biskup. - Liczni filozofowie starożytnej Grecji podkreślali, że człowiek zdrowy to taki, który ma nie tylko zdrowe ciało, ale również duszę. Ludzkie szczęście i powodzenie od zawsze jest pragnieniem Boga, który stworzył nas przecież na swoje podobieństwo. Cała Ewangelia świętego Łukasza jest obrazem troski Boga o ludzi chorych i cierpiących. Tym dziedzictwem ewangelicznym od wieków żyje Kościół. Dlatego dzisiaj otaczamy modlitwą wszystkich lekarzy, pielęgniarki, przychodnie, szpitale, kliniki. Niech tam nigdy nie zabraknie miłości, która nie jest mniej ważna niż kompetencje medyczne - powiedział biskup.

Mszę świętą poprzedziła modlitwa różańcowa w intencji pracowników służby zdrowia.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO