Zwycięstwo ŁKS-u Łagów w trzeciej lidze

poniedziałek, 21 września 2020 00:45 / Autor: Sebastian Kalwat

W 11. kolejce rozgrywek trzeciej ligi piłkarze ŁKS-u Łagów pokonali u siebie Podhale Nowy Targ 3:2. Było to drugie z rzędu zwycięstwo łagowian i co ważne z przeciwnikiem, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

W pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze. Mimo, że przez dłuższy czas zabrakło konkretów w postaci gola, to zawodnicy ŁKS-u przentowali się bardzo korzystnie.

Bohaterem tej części gry okazał się być skrzydłowy łagowian Kacper Zaręba. Najpierw w 31. minucie jego dośrodkowanie niefortunnie do własnej bramki skierował Daniel Wajsak, zaś trzy minuty później, po kolejnej centrze Zaręby skutecznie z najbliższej odległości główkował kapitan Adam Imiela. W ten oto sposób gospodarze do przerwy mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Warto wspomnieć o jeszcze jednej doskonałej sytuacji Kacpra Zaręby, który w pierwszej połowie poza dwoma asystami mógł mieć na koncie również gola, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Podhala.

Po zmianie stron gra całkowicie się odmieniła. Nowotarżanie przyspieszyli i w przeciągu kilku minut odrobili straty z pierwszej części gry. W 67. minucie gola, który dawał nadzieję gościom zdobył z rzutu karnego Michał Nawrot, a chwilę później do wyrównania strzałem głową doprowadził Damian Lepiarz i końcówka zapowiadała się niezwykle interesująco.

Ku uciesze miejscowych kibiców, decydujący cios zadali łagowianie. W 89. minucie po przechwycie piłki ładnym strzałem z pola karnego popisał się Adam Imiela i to gospodarze ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

ŁKS Łagów – Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0)

Bramki: Wajsak 31' sam., Imiela 34', 89' - Nawrot 67' z karnego, Lepiarz 70'.

ŁKS: Pietras – Czerwiak, Wilk (55' Kolasa), Ślefarski, Borowiak (79' Krzeszowski), Rogala, Uniat (79' Biesiada), Mójta (79' F. Rogoziński), Imiela, K. Rogoziński, Zaręba (69' Amarildo).

Podhale: Styrczula – Tonia, Janiczak, Wajsak, Witkowski, Nawrot, Mianowany, Dudek, Mizia (63' Dynarek), Burnat (60' Smoleń), Grunt.

Po tym zwycięstwie ŁKS Łagów zajmuje piąte miejsce w tabeli rozgrywek trzeciej ligi, mając tyle samo punktów co czwarta Wisła Sandomierz.

Kolejny mecz łagowianie rozegrają w najbliższą niedzielę (godz.15). Na własnym stadionie podejmować będą lidera rozgrywek Wisłę Puławy.

źródło: kieleckapilka.pl, nkp.podhale.pl