[III LIGA] KSZO na podium. Ważne punkty Staru i Czarnych

niedziela, 05 listopada 2023 19:50 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W 15. serii spotkań trzeciej ligi, Czarni Połaniec zremisowali na wyjeździe z Wisłoką Dębica 1:1. Star Starachowice, także w delegacji, pokonał Unię Tarnów 3:2. KSZO zwyciężył natomiast na własnym obiekcie z Karpatami Krosno 5:1.

Po ubiegłotygodniowej domowej porażce z Unią Tarnów podopieczni Michała Szymczaka szukali punktów w wyjazdowym starciu z Wisłoką Dębica. Tuż przed przerwą bramkę dla gości zdobył Adrian Gębalski. W 90. minucie Marcin Wieczerzak musiał wyjmować piłkę z siatki po strzale Bartosza Grasza. Ostatecznie ekipy podzieliły się punktami.

Wisłoka Dębica – MKS Czarni Połaniec

1:1 (0:1)

45’ Gębalski – 90’ Grasza

Wisłoka: Kramarz – Rachfalik, Cabała, Grasza, Smoleń (64' Kulon), Iwanicki (85' Strózik), Łanucha, Siedlecki (64' Siedlik), Szczodry (85' Falarz), Zawiślak, Nazarenko (73' Żmuda).

Czarni: Wieczerzak – Misztal (15’ Łebek), Bakowski, Bawor, Smoleń, Guca, Kałaska, Wójcik (80’ Żądło), Banik, Łąk (53’ Mucha), Gębalski (80’ Kierys).

Wiele emocji towarzyszyło natomiast spotkaniu w Tarnowie. Na obiekcie miejscowej Unii pojawił się Star Starachowice. Dzięki dubletowi Szymona Stanisławskiego goście kończyli pierwszą część spotkania z jednobramkową zaliczką. Emocje w spotkaniu golem z 58. minuty zapewnił zawodnik gospodarzy Jakub Bator. Trafienie 22-latka nie było ostatnim golem tego dnia. Krystian Palonek na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry zdobył bramkę czym zapewnił Starowi trzy punkty.

ZKS Unia Tarnów – Star Starachowice

2:3 (1:2)

45+1 Łazarz (k.), 58’ Bator – 5’, 44’ Stanisławski, 86’ Palonek

Unia: Frankowski – Łazarz, Ziewiec, Baran, Adamski, Tkachuk (69’ Rojkowicz), Wardzała, Piotrowski, Mida (65’ Bajorek), Bator (85’ Galara), Kron

Star: Lipiec – Majdenewycz, Jagiełło, Gębura, Stefański (64’ Styczyński), Handzlik (73’ Palonek), Ambrozik, Puton (73’ Zając), Duda, Kot (64’ Wcisło), Stanisławski (79’ Śliwiński).

W niedzielę do Ostrowca Świętokrzyskiego zawitał ostatni zespół ligowej tabeli – Karpaty Krosno. Wynik pojedynku otworzył w 57. minucie, zawodnik gości, Kamil Radulj. Odpowiedź „pomarańczowo-czarnych” była zdecydowana. Między 70. a 94. minutą podopieczni Rafała Wójcika zdobyli pięć bramek. Na listę strzelców wpisali się Michał Nawrot, Łukasz Mazurek II (dwukrotnie), Dariusz Brągiel oraz Maciej Kołoczek.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Karpaty Krosno

5:1 (0:0)

70’ Nawrot, 79’,90+4’ Mazurek II, 85’ Brągiel, 90’ Kołoczek – 57’ Radulj

KSZO: Klon – Jarzynka, Orlik (58’ Tymoshenko), Brągiel, Mężyk (89’ Mazurek I), Nawrot, Domagała, Kołeczek, Szynka (58’ Lis), Lipka (74’ Zimnicki), Pisarek (74’ Mazurek II).

Karpaty: Perchel (7’ Krawczyk)– Smoleń, Stasz, Hudzik (87’ Lusiusz), Olszewski, Jędrys, Demianenko, Radulj (83’ Filipchuk), Gawle, Jaba, Djoulou

W szesnastej serii spotkań wszystkie świętokrzyskie zespoły zagrają w Święto Niepodległości. Star o godzinie 13.00 rozpocznie mecz w Ożarowie z Wisłoką. KSZO pół godziny później podejmowane będzie przez Wiślan Jaśkowice. Czarni zagrają natomiast na wyjeździe z Wieczystą Kraków. Początek tego spotkania o godzinie 14.00.