[III LIGA] Bez sensacji w Połańcu. Solidna postawa świętokrzyskich drużyn

niedziela, 12 listopada 2023 19:44 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W 16. serii spotkań trzeciej ligi, Czarni Połaniec przegrali na własnym stadionie z Wieczystą Kraków 1:2. Star pokonał w Ożarowie Wisłokę Dębica 1:0. KSZO zwyciężył natomiast na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice 1:0.

W najciekawszym pojedynku Czarni Połaniec podejmowali na obiekcie przy ulicy Sportowej ekipę Wieczystej Kraków. Zespół prowadzony przez byłego reprezentanta Polski Sławomira Peszkę wygrał to spotkanie 2:1. Wynik meczu w 4. minucie otworzył wykorzystanym rzutem karnym Adrian Gębalski. Do remisu przed przerwą doprowadził Maciej Jankowski. Po zmianie stron Saša Živec potrzebował zaledwie 240 sekund aby wyprowadzić gości na prowadzenie. Wynik do końca rywalizacji nie uległ już zmianie. Czarni ponieśli drugą w sezonie porażkę na własnym stadionie.

MKS Czarni Połaniec – KS Wieczysta Kraków

1:2 (1:1)

4’ Gębalski – 37’ Jankowski, 49’ Živec

Czarni: Wieczerzak – Bawor, Załucki, Łebek, Bakowski, Kalaska, Guca (70’ Wójcik), Wiktor, Żądło (62’ Mucha), Banik, Gębalski (70’ Arielson).

Wieczysta: Letkiewicz – Bąk, Favorov, Skrobański, Pietrzak, Torres (60’ Danielak), Góralski (60’ Pakulski), Moulin (71’ Sławczew), Łysiak, Živec (71’ Kiedrowicz), Jankowski (86’ Fidziukiewicz).

Dosyć długo na bramkę w swoim meczu musieli czekać kibice Staru. Starachowiczanie w 53. minucie nie wykorzystali karnego egzekwowanego przez Krystiana Bracika. Bramkarz Wisłoki Filip Kramarz obronił jedenastkę. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Na sześć minut przed końcem meczu Konrad Handzlik pokonał bramkarza rywali i dał podopiecznym Tadeusza Krawca trzy punkty.

W 87. minucie czerwoną kartką z powodu gradacji kar został ukarany zawodnik gości Damian Łanucha.

Star Starachowice – Wisłoka Dębica

1:0 (0:0)

84’ Handzlik

Star: Lipiec – Majdenewycz (64' Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański (81' Zając), Wcisło, Ambrozik (64' Kot), Duda, Puton, Palonek (64' Handzlik), Stanisławski (77' Śliwiński).

Wisłoka:  Kramarz - Cabała, Bogacz (90' Żmuda), Grasza - Smoleń (74' Kulon), Iwanicki, Łanucha, Siedlecki, Szczodry (84' Falarz) - Zawiślak, Nazarenko (46' Siedlik).

Do Skawiny wybrał się KSZO. Podopieczni Łukasza Skrzyńskiego dzielnie stawiali opór „hutnikom”. Jednak w 83. minucie Sebastian Ropek musiał skapitulować po strzale Bartosza Zimnickiego. 18-letni pomocnik, który po przerwie zmienił Patryka Orlika ustalił wynik spotkania. KSZO wygrał czwarty mecz z rzędu i umocnił się w czołówce tabeli.