Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Znowu pobiegną dla Bartka. „Wracamy ze zdwojoną siłą”

poniedziałek, 09 maja 2022 15:17 / Autor: Damian Wysocki
Znowu pobiegną dla Bartka. „Wracamy ze zdwojoną siłą”
Znowu pobiegną dla Bartka. „Wracamy ze zdwojoną siłą”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wraca „Piątka dla Bartka”. Jubileuszowa, dziesiąta edycja jednego z największych biegów charytatywnych w Polsce odbędzie się w niedzielę, 22 maja.

Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. Dochód z wydarzenia przekazywany jest fundacji „Nasz Maraton”, opiekującej się Bartkiem Orzechowskim.

Bartek to jedenastolatek, który urodził się bez lewej stopy. Jego rodzice – Karolina i Damian postanowili zrobić coś, aby mu pomóc. W ten sposób zrodziła się akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, która w kolejnych latach połączyła setki osób.

Ze względu na pandemię koronawirusa, ostatnie dwie edycje odbyły się wirtualnie. Teraz biegacze pokonają tradycyjną, pięciokilometrową trasę poprowadzoną na Stadionie Leśnym.

–  Zamierzamy wrócić ze zdwojoną siłą. Chcemy, aby ten bieg był odbierany jak najlepiej, jako fajne wydarzenie. Bartek podrósł, ma jedenaście lat. „Piątkę” prowadzimy przez całe jego życie. Jego potrzeby się nie zmieniają. Ciągle wyrasta z protez, czasami zużywa je w zastraszającym tempie. Cel jest niezmienny. Wszystkie środki są przekazywane na protezy i rehabilitację – mówi Damian Orzechowski.

– Tego dnia wyniki schodzą na dalszy plan. Zależy nam na dobrej zabawie, atmosferze rodzinnego happeningu. To wydarzenie łączy ludzi z naszego regionu. Chcemy to kontynuować – uzupełnia tata Bartka.

Na liście startowej znajduje się już blisko pół tysiąca osób. Wciąż można zapisać się poprzez wypełnienie formularza na  stronie online.datasport.pl. Przy okazji wydarzenia odbędą się również biegi dla dzieci. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej siebiega.com.

X Piątka Dla Bartka odbędzie się w niedzielę, 22 maja o godz. 11.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO