Znamy półfinalistów Okręgowego Pucharu Polski

czwartek, 06 maja 2021 11:11 / Autor: Sebastian Kalwat

W środę odbyły się mecze ćwierćfinałowe Okręgowego Pucharu Polski. KSZO Ostrowiec pewnie pokonał Star Starachowice 5:2. Gole w końcówkach przesądziły o awansie ŁKS-u Łagów oraz Hermana Włoszczowa. Niespodziankę sprawili grający na co dzień w czwartej lidze Czarni Połaniec, którzy pokonali po rzutach karnych trzecioligową Wisłę Sandomierz.

Star Starachowice – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:5 (2:2)

Bramki: Kosztowniak 24, Fabjański 34 - Smuczyński 12, Zaklika 23, P. Kaczmarek 50, Paluch 78, Nowak 90+3

Star: Dziułka – Pisarski (70’ Borkowski), Kidoń, Gębura, Kosztowniak, Białczak, Kopeć, Fabjański, Markiewicz, Nowak, Nawrot.

KSZO: Korziewicz – M. Kaczmarek, Dwórzyński, Majewski, Ziółkowski – Smuczyński (70′ Nowak), Zaklika (46′ Bayramov), Szymański (82′ Partyka), P. Kaczmarek (82′ Stanisławski), Szydłowski – Chrzanowski (70′ Paluch).

Ostrowiecki zespół tylko w pierwszej połowie miał problemy z grającym ligę niżej Starem Starachowice. Po golach Bartłomieja Smuczyńskiego i Konrada Zakliki dla KSZO, jeszcze przed przerwą Patryk Kosztowniak i Mariusz Fabjański doprowadzili swoimi bramkami do remisu.

W drugiej połowie KSZO wziął sprawy w swoje ręce i aż trzykrotnie pokonał bramkarza gości, ostatecznie pewnie zwyciężając i meldując się w półfinale rozgrywek.

Granat Skarżysko-Kamienna – ŁKS Probudex Łagów 1:2 (1:1)

Bramki: Bartosiak 40 - Szymański 28, 84

Granat: Sieczka (46’ Strzelec) – Dudzik, Bednarski, Boruch, Suwara, Papros, Rzeszowski, Bartosiak, Gurski, Miller, Sot.

ŁKS: Banach – Wilk, Imiela, Szałas, Ślefarski, Kapsa (46’ Mydlarz), Mójta (65’ Rogoziński), Biesiada, Baran (65’ Grzela), Rogala, Szymański (90’ Rusiecki).

Na prowadzenie po upływie niemal dwóch kwadransach wyszedł ŁKS, a gola zdobył Mikołaj Szymański. Kilka minut przed przerwą odpowiedział Tomasz Bartosiak i do przerwy było 1:1.

Pod koniec spotkania awans łagowianom zapewnił Szymański, który tym samym zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Hetman Włoszczowa – Spartakus Daleszyce 4:3 (2:2)

Bramki: T. Matuszewski 36, 61, C. Matuszewski 45, Krzysztofik 90 - Żądło 4, Małek 26 (sam.), Jeziorski 70

Hetman: Dyras – Mikoda, Chuptyś, Walasek, Małek, T. Matuszewski, C. Matuszewski, Wargacki, Łata, Wroński, Kubicz.

Spartakus: Dutka – Wołowiec, Dziedzic, Pietrzyk, Maciejski, Kaleta, Brożyna, Jeziorski, Żądło, Górski, Dziubek.

Bardzo szybko, bo już w czwartej minucie, na prowadzenie wyszli zawodnicy Spartakusa. Autorem gola był Maciej Żądło. Około 20 minut później było już 2:0. Samobójcze trafienie zaliczył Grzegorz Małek. W 36. minucie za sprawą Tomasza Matuszewskiego gospodarze zmniejszyli straty, a w samej końcówce pierwszej odsłony do remisu doprowadził Cezary Matuszewski.

W 61. minucie to Hetman za sprawą Tomasza Matuszewskiego wyszedł na prowadzenie. To nie trwało jednak zbyt długo, gdyż kilka minut później na 3:3 gola dla Spartakusa strzelił Michał Jeziorski.

Ostateczny cios zadali jednak gospodarze. W 90. minucie awans Hetmanowi zapewnił Patryk Krzysztofik.

Czarni Połaniec – Wisła Sandomierz 1:1 (0:0) k. 6:5

Bramki: Wątróbski 61 – Zawiślak 82 (k.)

Czarni: Saracen, Dyl, Witek, Bażant, Ferens, Misztal, Kamiński, Bawor, Smoleń, Wątróbski, Krępa.

Wisła: Jurewicz, Serek, Tyl, Sudy, Siedlecki, Matuszewski, Pieniążek, Kapust, Zawiślak, Stańczyk, Chmielowiec.

Pierwsza połowa mimo kilku szans z obu stron zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Gola w 61. minucie strzelił Kacper Wątróbski. 20 minut później po uderzenie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Krzysztof Zawiślak, czym doprowadził do dogrywki, w której jednak nie było goli.

Po serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy z Połańca, którzy wygrali 6:5 i awansowali do półfinału.

Oba mecze półfinałowe odbędą się 9 czerwca o godzinie 17.