Zdecydowane zwycięstwo Suzuki Korony Handball

piątek, 28 października 2022 20:16 / Autor: Damian Wysocki

Suzuki Korona Handball odniosła szóste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach pierwszej ligi. W piątek pokonała przed własną publicznością JKS Jarosław 33:18.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego były zdecydowanymi faworytkami przed pierwszym gwizdkiem. Rywalki przyjechały do Kielc tylko w dziesięcioosobowym składzie.

Kielczanki zaliczyły mocny początek. Po pięciu minutach prowadziły 5:1, a po trzynastu 10:2. Dobrze broniły, skutecznie wyprowadzały kontry.

Po kwadransie i zmianach ich gra uległa zacięciu. Zaczęły popełniać proste błędy, a ekipa gości ruszyła w pogoń. W 21. minucie gospodynie prowadziły 11:7.

Suzuki Korona Handball uspokoiła grę. Dobre interwencje dołożyła Marta Chodakowska. Kielczanki prowadziły do przerwy 16:11.

Na początku drugiej części kielczanki odskoczyły na dziesięć bramek. Dwadzieścia minut przed końcem prowadziły 23:13.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie popełniły błędów z pierwszej połowy. Nawet po zmianach, utrzymywały wysoką przewagę.

Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz za dwa tygodnie. Ich rywalem będzie PreZero APR Radom.

Suzuki Korona Handball Kielce – San Jarosław 33:18 (16:11)

Suzuki Korona Handball Kielce: Chodakowska 1, Toboła, Smelcerz – Berlińska 9, Jaworska 8, Podsiadło 4, Grabarczyk 3, Maciążek 2, Mikocka 2, Miśkiewicz 1, Białecka 1, Kotwica 1, Sigurðardóttir 1, Szymanik, Staszewska, Rzepka.