Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Zapytowski: Cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu

sobota, 10 kwietnia 2021 15:39 / Autor: Sebastian Kalwat
Zapytowski: Cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu
fot. Mateusz Kaleta
Zapytowski: Cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu
Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

– Może nie miałem zbyt dużo pracy, ale parę razy rywale mnie "zatrudnili" i musiałem byc czujny – powiedział Marceli Zapytowski, bramkarz Korony Kielce, po zwycięstwie nad GKS-em Tychy. 

Kielczanie w czterech ostatnich meczach zdobyli dziesięć punktów. Złożyły się na to wygrane z Puszczą Niepołomice, Górnikiem Łęczna, GKS-em Tychy, a także remis z Miedzią Legnica. We wspomnianych pojedynkach Korona nie straciła żadnej bramki.

– To zwycięstwo smakuje bardzo dobrze. W końcu zdobyliśmy trzy punkty ze mną w składzie. Bardzo się z tego cieszę i daje mi to paliwo do dalszej pracy. Ważne jest również, że dzisiejsza wygrana z GKS-em przybliża nas do celu, jaki sobie wyznaczyliśmy. Teraz już jednak zaczynamy przygotowania do kolejnego pojedynku – wyjaśniał Marceli Zapytowski. 

20-letni bramkarz był bardzo pewnym punktem zespołu, w kilku sytuacjach obronił drużynę przed utratą bramki. 

– Może nie miałem dziś zbyt dużo pracy, ale parę razy rywale mnie "zatrudnili" i musiałem być czujny. Cieszy to, że wygraliśmy i zagraliśmy na zero z tyłu, bo to dla bloku defensywnego jest najważniejsze. Na pewno da to całej drużynie motywację do dalszej pracy – podsumował. 

Bramkarz Korony pokusił się także o podanie plusów i minusów z meczu z tyszanami.

– Plusem jest to, że byliśmy konsekwentni i skupieni do samego końca. Jeśli chodzi o minusy naszej gry... odpowiem tak, że zwycięzców się nie sądzi – oświadczył 20-latek, po czym dodał: - Każdy taki mecz nas uskrzydla i jedziemy teraz do Niecieczy po zwycięstwo.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO