Wzmocnione rezerwy Korony przegrały z Podlasaiem. Gol Dei

sobota, 25 marca 2023 16:49 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim mecz 21. kolejki grupy IV trzeciej ligi, rezerwy Korony Kielce przegrały na stadionie przy ulicy Szczepaniaka z Podlasiem Biała Podlaska 1:2. Na boisku zobaczyliśmy kilku zawodników pierwszego zespołu. Honorowego gola zdobył Adam Deja.

Zgodnie z zapowiedziami, rezerwy wsparli zawodnicy, którzy grali ostatnio mniej lub w ogóle. Ci z większym wymiarem czasowym w sobotę przed południem odbyli normalną jednostkę treningową.

W pierwszym składzie znaleźli się Marceli Zapytowski, Adrian Danek, Jacek Kiełb, Adam Deja, Jakub Konstantyn, Kacper Kostorz oraz wracający po kontuzjach Dawid Więckowski i Bartosz Kwiecień. Dla ostatniego z nich był to pierwszy mecz po wyleczeniu urazu kolana, którego nabawił się podczas zimowych przygotowań. Zagrał pierwszą połowę na środku obrony, później został zastąpiony przez Adriana Danka.

Mimo takich uzupełnień podopieczni Mariusza Ludwinka przegrywali po pierwszej połowie 0:2. Dwa gole dla Podlasia zdobył Damian Lepiarz. „Żółto-czerwoni” najbliższej bramki byli po strzale Jacka Kiełba z bliskiej odległości, jednak piłka trafiła w słupek.

Kielczanie złapali kontakt w 64. minucie. Na listę strzelców wpisał się Adam Deja, który popisał się skutecznym strzałem sprzed pola karnego.

Kolejne próby ofensywne nie przyniosły wyrównującego gola. Zespół Mariusza Ludwinka zanotował trzecią porażkę z rzędu. Zajmuje ósme miejsce.

W przyszłą niedzielę Korona II zagra na wyjeździe z Sokołem Sieniawa. Dzień wcześniej pierwsza drużyna zmierzy się na Suzuki Arenie z Miedzią Legnica.

Korona II Kielce – Podlesie Biała Podlaska 1:2 (0:2)

Bramki: Deja 64’ – Lepiarz 24’, 45’

Korona II: Zapytowski Więckowski (46’ Zwoźny), Danek, Kwiecień (46’ Kiełb), D. Lisowski – J. Kiełb (60’ Shinonaga), P. Lisowski, Deja, Konstantyn (75’ Strzeboński) – Kostorz (46’ Szulc), Rybus