Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Wyszli z chaosu. Polacy mogą trenować

czwartek, 13 stycznia 2022 19:57 / Autor: Damian Wysocki
Wyszli z chaosu. Polacy mogą trenować
Wyszli z chaosu. Polacy mogą trenować
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Po długim wyczekiwaniu, szczypiorniści reprezentacji Polski otrzymali wyniki testów na koronawirusa. „Biało-czerwoni” dostali zgodę na przeprowadzenie treningu przed piątkowym spotkaniem z Austrią.

Środowe testy wykazały zakażenia u pięciu zawodników: Adama Morawskiego, Piotra Chrapkowskiego, Jana Czuwary, Kacpra Adamskiego i Damiana Przytuły.

Tego samego dnia zespół przeszedł kolejne dwa badania, w czwartkowy poranek następnę. „Biało-czerwoni” długo czekali na wyniki. Kiedy je otrzymali, drużyna pojechała na zajęcia. Niestety, nie w pełnym składzie.  

„Test przeprowadzony jako drugi w dniu wczorajszym dał wynik pozytywny u zawodnika Bartłomieja Bisa oraz trzech członków sztabu szkoleniowego (Marcina Wicharego, Pauliny Adamskiej oraz Wojciecha Jurasza). Trzeci wczorajszy test wykonany metodą antygenową dał wszystkim członkom ekipy wyniki negatywne. Także dzisiejszy poranny test metodą PCR dał wyniki negatywne wszystkim członkom ekipy. Dla ostrożności sztab reprezentacji zadecydował aby cztery osoby, które były wczoraj pozytywne pozostały w hotelu. Wszyscy pozostali udali się na trening”, napisano w komunikacie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Do Bratysławy dotarli również rezerwowi zawodnicy, dowołani do reprezentacji po wykryciu pięciu przypadków zakażenia: W miejsce zawodników, którzy zachorowali, powołano: Melwin Beckman Mikołaj Czapliński, Krzysztof Komarzewski, Maciej Zarzycki i Mateusz Zembrzycki. Oni nie wzięli udziału w treningu, bo czekają na wyniki swoich testów. ZPRP w swoim komunikacie przekazał również, że zwróci się do EHF-u z prośbą o ponowne zbadanie zawodników poddanych izolacji.  

„Wszystko wskazuje na to, że zaistniały chaos jest wynikiem różnych metod testowania uczestników turnieju przez organizatora. Związek Piłki Ręcznej w Polsce będzie wnioskował do EHF-u o testowanie zawodników i członków kadry testami PCR obowiązującymi w Europie. ZPRP zawnioskuje również o ponowne przetestowanie pięciu zawodników znajdujących się w izolacji”, napisano.

Polska rozpocznie zmagania na Euro 2022 od piątkowego spotkania z Austrią, które rozpocznie się o godz. 20.30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO