Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Wyścig Solidarności znów zawita do Kielc

wtorek, 27 czerwca 2023 15:26 / Autor: Piotr Okła
Wyścig Solidarności znów zawita do Kielc
Wyścig Solidarności znów zawita do Kielc
Piotr Okła
Piotr Okła

Od najbliższej środy (28 czerwca) do soboty (1 lipca) polscy i zagraniczni kolarze pojadą w 34. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków. Trzeciego dnia zmagania zakończą się na mecie w Kielcach.

Tegoroczna rywalizacja będzie składała się z pięciu etapów, łącznie kolarze przejadą 800 kilometrów. Trasa wiedzie przez trzy województwa (Łódzkie, Świętokrzyskie, Podkarpackie). Na starcie stanie około stu siedemdziesięciu zawodników.

– To wyścig zawodników, którzy zrobią w przyszłości karierę. Mark Cavendish dwa lata po wygraniu etapu Wyścigu Solidarności w Kielcach zwyciężył w etapie Giro D'italia – przypomina Mariusz Gos, rzecznik wyścigu.

W stolicy naszego regionu kolarskie zmagania będzie można zobaczyć 30 czerwca podczas finiszu IV etapu.

– Jest dużo wyścigów w tym sezonie, cieszymy się jednak że wystąpimy w Kielcach – powiedział Mariusz Witecki dyrektor Voster ATS Team.

Plan 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków:

28 czerwca:

I etap Łódź – Skierniewice

II etap Zgierz – Kutno

29 czerwca:

III etap Koluszki – Sieradz

30 czerwca:

IV etap Pabianice – Kielce

01 lipca:

V etap Ostrowiec Św. – Stalowa Wola

Rezultaty wyścigu są zaliczane do cyklu Europe Tour. Zawody posiadają rangę kategorii 2.2 UCI. Przypomnijmy, że 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków wpisany jest do światowego kalendarza wyścigów Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Imprezą towarzyszącą będzie piętnasta edycja "Mini Wyścigu Solidarności", który tego samego dnia co zawodowy peleton, wystartuje z ulicy Sandomierskiej.

Wyścigi będą rozegrane w kategoriach wiekowych: A – do 5 lat, B – 6-8 lat, C – 9-10 lat, D – 11-12 lat.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowy opis sposobu rejestracji dostępny jest TUTAJ.

Na czas przejazdu peletonu Policja zablokuje ruch w rejonach ulicy Sandomierskiej (od skrzyżowania z ulicą Poleską do wjazdu Straży Pożarnej). Utrudnienia w tamtym rejonie potrwają od godziny 10.00 do 20.00. W trakcie wyścigu kursowanie autobusów odbywać się będzie trasami alternatywnymi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO