[Wideo] Orlęta wygrywają, a Jacek Kiełb strzela. Mecz pięknych bramek

piątek, 16 sierpnia 2024 10:43 / Autor: Michał Gajos
Michał Gajos

Orlęta Kielce udanie zainaugurowały nowy sezon na własnym boisku. W meczu drugiej kolejki RS Active IV Ligi kielczanie pokonali 5:0 Hetman Włoszczowa. Pierwszego gola w oficjalnym spotkaniu w nowych barwach zdobył Jacek Kiełb.

Gospodarze przystąpili do tego starcia z żądzą rewanżu po ubiegłotygodniowej porażce w Busku z miejscowym AKS-em (1:4). Kielczanie byli zdecydowanym faworytem potyczki z Hetmanem Włoszczowa, jednak przez znaczną część premierowej odsłony zawodów nie potrafili przebić się przez defensywę przyjezdnych.

Przełamanie przyszło w 39. minucie, gdy ładnym, sytuacyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Kamil Łokieć. Dzięki temu trafieniu, podopieczni trenera Kołodziejczyka wyszli zbudowani na drugą połowę, co udokumentowali już po sześciu minutach. Do siatki oponentów trafił kapitan, Kacper Śliwa.

To był czas, w którym rozpoczęło się piekło przyjezdnych. Dosłownie kilkanaście sekund później Orlęta prowadziły już 3:0 po świetnym uderzeniu Jacka Kiełba, natomiast tuż przed końcem czwartego kwadransa gry jeszcze jednym precyzyjnym i technicznym uderzeniem popisał się Łokieć.

Ostatnie słowo należało z kolei do rzeczonego wyżej napastnika, Kacpra Śliwy, który podobnie jak jego kolega skompletował dublet.