Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Wiaderny: To motywujące, że możemy pomagać drużynie w ciężkich momentach

wtorek, 28 listopada 2023 13:47 / Autor: Michał Gajos
Wiaderny: To motywujące, że możemy pomagać drużynie w ciężkich momentach
Fot. Industria Kielce
Wiaderny: To motywujące, że możemy pomagać drużynie w ciężkich momentach
Fot. Industria Kielce
Michał Gajos
Michał Gajos

– To fajny zespół, dobrze poukładany. Naszym problem jest skuteczność. Musimy się na tym skupić, aby dobrze wejść w mecz – zauważył Szymon Wiaderny. Industria Kielce z jej wychowankiem w składzie podejmie w czwartek Eurofarm Pelister.

Przed tygodniem młody skrzydłowy był jednym z najjaśniejszych punktów kieleckiego zespołu. Wiaderny rozegrał bezapelacyjnie najlepszy mecz w Lidze Mistrzów, rzucając pięć bramek i w pierwszej połowie biorąc na swoje nieopierzone barki odpowiedzialność za powrót do pozytywnego wyniku.

– Fajne emocje, pełna hala i niesamowita atmosfera. Najważniejsze było jednak zwycięstwo, które pozwoliło doskoczyć do czołówki. Chcemy się tam utrzymać – powiedział Wiaderny.

Szymek do spółki z Michałem Olejniczakiem zanotowali świetny występ, natomiast tuż po końcowej syrenie Talant Dujshebaev w rozmowie z dziennikarzami, rzecz jasna w żartobliwym tonie, zakazał im chwalenia młodych szczypiornistów.  

– Takie mecze pokazują, że praca nie idzie na marne. To motywujące, że możemy pomagać drużynie w ciężkich momentach. Chciałbym grać na takim poziomie przez cały sezon, ale nie zawsze się udaje – przyznał młody skrzydłowy.

W czwartek do Kielc przyjedzie ostatni zespół grupy A. Eurofarm Pelister nie powinien być trudną przeszkodą dla mistrzów Polski, jednak przy obecnej dyspozycji Żółto-Biało-Niebieskich nie możemy być do końca spokojni o końcowy rezultat.

– Każdy widzi, że mamy słabszy moment i gramy gorzej, ale nie powinniśmy się na tym skupiać. Należy dawać z siebie wszystko, wtedy będziemy wygrywać – zakończył.

Początek zawodów o godz. 20:45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO