Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Wesprzyj medyków, a w zamian nagraj utwór

czwartek, 09 kwietnia 2020 08:23 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Wojciech Makowski, niewidomy pływak z Kielc, wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro, zachęca do wsparcia zbiórki "Cisi Bohaterowie", z której dochód przeznaczany jest na ciepłe posiłki dla medyków. Dla osoby, która do niedzieli przekaże największą wpłatę oferuje nagranie wspólnej piosenki.

– Dla mnie to ważna sprawa, bo sportowcy w czasach kiedy nie mogą trenować i dostarczać emocji, powinni pełnić inną rolę, jaką jest zachęcanie do pomocy. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tej wielkiej konstrukcji, jaką jest walka z koronawirusem. Na pierwszej linii stoją lekarze, ratownicy i personel medyczny. Te osoby nie mają nawet czasu, aby zabrać ze sobą przysłowiowe kanapki, dlatego posiłek ma dla nich bardzo duże znaczenie, szczególnie w okresie przed świętami Wielkiej Nocy – mówi Wojciech Makowski.

– Sam przygotowałem coś w zamian. Dziesięciu osobom, które wpłacą najwięcej, przekażę swoją płytę, ponieważ hobbystycznie zajmuje się rapem. Pierwszej w tej rywalizacji zaproponuję nagranie wspólnego utworu w studiu. To będzie prawdziwa muzyczna pamiątka na lata: możemy razem napisać tekst, zarapować, zaśpiewać. Warto pomagać – zachęca niewidomy pływak.

Zbiórka "Cisi Bohaterowie" organizowana jest przez PlanetHeroes na platformie  crowdfundingowej

A TO JEDEN Z UTWORÓW WOJCIECHA MAKOWSKIEGO, KTÓRY NAGRAŁ PRZEZ IGRZYSKAMI PARAOLIMPIJSKIMI W RIO DE JANEIRO:

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO