Waleczna Korona wydarła punkt Legii

sobota, 22 lipca 2017 21:31 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowała na wyjeździe z Legią Warszawa 1:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, po tym jak w 79. minucie sytuacje „sam na sam” z bramkarzem wykorzystał Michał Kucharczyk. „Żółto-czerwoni” do wyrównania doprowadzili sześć minut później kiedy znakomitym lobem Arkadiusza Malarza pokonał Łukasz Kosakiewicz. Podopieczni Gino Lettieriego na tle silnego rywala pokazali się z bardzo dobrej strony i w pełni zasłużyli na pierwszą zdobycz punktową w nowym sezonie.

Legia Warszawa - Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: Kucharczyk (79’) - Kosakiewicz (85’)

Kartki: Możdżeń, Barry

Legia: Malarz - Broź, Czerwiński, Pazdan, Holusek - Nagy (77’ Mączyński), Kopczyński, Moulin, Szymański (57’ Guliherme), Hamalainen - Sadiku (65’ Kucharczyk).

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Barry, Kallaste - Kosakiewicz, Żubrowski (80’ Burdenski), Możdżeń, Aankour (68’ Cebula), Jukić (74’ Miś) - Górski

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

11’: Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Kallaste. Do piłki doszedł Kovacević, ale jego strzał powędrował obok słupka.

15’:  Świetna akcja Korony. Górski piętką wystawił futbolówkę do Możdżenia, który zdecydował się na płaskie uderzenie z dystansu. Minimalnie niecelne.

29’: Pierwsza groźna akcja Legii. Hamalainen wypatrzył w polu karnym Sadiku, który zgubił krycie Barry’ego. Albańczyk uderzył jednak czytelnie i Alomerović nie miał problemów ze skuteczną interwencją na linii.

33’:. Hamalainen, wykorzystał błąd Barry’ego w ustawieniu zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Szymańskiego. Młody pomocnik Legii stanął „oko w oko” z Alomeroviciem, który znakomicie skrócił kąt i po raz kolejny uratował Koronę przed stratą bramki.

34’: Odważna próba z dystansu Jukicia.

43’:  Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do sytuacji strzeleckiej doszedł Sadiku, ale piłka po koźle powędrowała nad poprzeczką.

49’: Jukić uderzał po ziemi z dwudziestu metrów. Piłka leciała obok słupka, ale Malarz dla pewności wybił piłkę na rzut rożny.

53’:  Rymaniak mając sporo miejsca na boku dośrodkował do Górskiego, ale ten główkował niecelnie.

63’: Jak to nie wpadło! Kovacević znakomicie uruchomił długą piłką Aankoura. Marokańczyk znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Malarzem, ale przegrał pojedynek. Piłkę dobijał Górski, ale golkiper Legii po raz kolejny zanotował fantastyczną interwencję.

64’: Aankour próbował z dystansu.

65’: Guilherme świetnie odnalazł się w polu karnym Korony, ale jego strzał świetnie wybronił Alomerović.

67’: Dobra próba Żubrowskiego z dystansu. Jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy.

69’: Po złym wybiciu jednego z obrońców Legii przed szansą stanął Możdżeń, ale w ostatniej chwili odważnym wślizgiem uprzedził go Malarz.

71’: Po błyskawicznej kontrze Legii na strzał zdecydował się Broź. Alomerović ponownie udowodnił świetną dyspozycję.

72’: Guilherme strzałem z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska starał się zaskoczyć Alomerovicia, ale Serbski  golkiper Korony przytomnie wybił piłkę na rzut rożny.

79’: Pod dośrodkowaniu z lewej strony pojedynek powietrzny wygrał Kucharczyk, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

79’: GOL! 1:0! Legia objęła prowadzenie. Hamalainen znakomicie wypatrzył wbiegającego w pole karne Kucharczyka. Linie spalonego złamał Kallaste, a napastnik Legii mając przed sobą tylko Alomerovicia pewnie umieścił piłkę w siatce.

85’: GOL! 1:1! Kosakiewicz! Kovacević zagrał długą piłkę do Kallaste. Estończyk zgrał ją w pole karne do Kosakiewicza. Pomocnik Korony uderzył z pierwszej piłki i ładnym lobem umieścił futbolówkę w siatce.