Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Wałach z nowym kontraktem!

środa, 15 maja 2024 16:56 / Autor: Michał Gajos
Wałach z nowym kontraktem!
Fot. Anna Benicewicz-Miazga
Wałach z nowym kontraktem!
Fot. Anna Benicewicz-Miazga
Michał Gajos
Michał Gajos

Młody bramkarz Industrii Kielce parafował nową umowę z mistrzami Polski. Kielczanie wiążą z nim plany na co najmniej trzy najlbliższe lata. 

Miłosz Wałach występuje w szeregach pierwszego zespołu kieleckiego klubu od 2017 roku. To właśnie pod okiem Talanta Dujshebaeva w drużynie mistrza Polski stał się najmłodszym debiutantem w historii Superligi, strzegąc bramki w wieku 15 lat. 

W sezonie 21/22 udał się na dwuletnie wypożyczenie do Wybrzeża Gdańsk, gdzie jego talent był regularnie szlifowany. Przed startem bieżącej kampanii Wałach wrócił do kadry kielczan oraz składu pod nieobecność Andreasa Wolffa. 

– Miłosz Wałach dobrze się rozwija. W meczach ligi polskiej oraz Ligi Mistrzów udowodnił, że zasługuje na zaufanie i wierzymy, że będzie wiodącą częścią zespołu. Zwłaszcza podczas kontuzji Andreasa udowodnił swoją przydatność dla zespołu – mówi Michał Jurecki, dyrektor sportowy kieleckiego klubu. 

– Jestem z tym miastem związany emocjonalnie, więc w związku z podpisaniem kontraktu towarzyszą mi same pozytywne emocje. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem już młodym Miłoszem Wałachem, który debiutował tu sześć, siedem lat temu. Będę walczył o swoją pozycję. Nie chcę być bramkarzem numer trzy. Wiem, kim jest Andreas Wolff, ale uczę się od niego. Trafiłem na najlepszego bramkarza na świecie, mogę zdobywać od niego doświadczenie – czytamy część wypowiedzi na oficjalnej stronie klubu.

23-latek podpisał umowę do końca czerwca 2026 roku, która zakłada przedłużenie współpracy o kolejny sezon.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO