Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

W Targach Kielce w czerwcu będzie rządził boks

piątek, 13 maja 2022 13:07 / Autor: Damian Wysocki
W Targach Kielce w czerwcu będzie rządził boks
fot. PZB
W Targach Kielce w czerwcu będzie rządził boks
fot. PZB
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W czerwcu w Targach Kielce zadebiutuje nowa impreza. 10 i 11 czerwca odbędą się Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej.

Wydarzenie zostanie połączone z piątą edycją Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego oraz II Fortum Bosku Olimpijskiego.

– Na tę chwilę mamy potwierdzenie od ponad trzydziestu podmiotów ze wszystkich kontynentów. To niezwykle ciekawa inicjatywa. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Maciej Demel, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Targi Kielce były gospodarzem już dwóch edycji Suzuki Boxing Night. Trzecia odbędzie się w piątek, 13 maja. Zdaniem Andrzeja Mochonia, prezesa kieleckiego ośrodka wystawienniczego, czerwcowa impreza to kolejny, bardzo ważny punkt dobrze rozwijającej się współpracy z Polskim Związkiem Bokserskim.

– Musieliśmy zdobyć zaufanie. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie sprawnie przeprowadzić zawody. Miasto Kielce sprawdziło się w roli organizatora młodzieżowych mistrzostw świata. To zaowocowało tym, że zdecydowaliśmy się na organizację czegoś, co wcześniej nikomu nie przeszło przez głowy. Na razie będą to targi branży bokserskiej, ale już myślimy o rozszerzeniu ich na inne sporty walki. Naszą ambicją jest zorganizowanie wydarzenia na europejską skalę – wyjaśnia Andrzej Mochoń.

Szczegóły wydarzenia poznamy w najbliższych dniach.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO