Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

W Targach Kielce będzie królował bilard. W środę rusza walka o tytuł mistrza świata

wtorek, 31 stycznia 2023 09:43 / Autor: Damian Wysocki
W Targach Kielce będzie królował bilard. W środę rusza walka o tytuł mistrza świata
fot. Matchroom
W Targach Kielce będzie królował bilard. W środę rusza walka o tytuł mistrza świata
fot. Matchroom
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W środę w Targach Kielce rozpocznie się rywalizacja o tytuł bilardowego mistrza świata w odmianie 9-bil. Zmagania będą pokazywane na sześciu kontynentach. W puli nagród znajduje się 325 tysięcy dolarów.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest znana organizacja sportowa Matchroom. Produkowany przez nią sygnał telewizyjny trafi do największych platform streamingowych, takich jak Sky Sports, DAZN, Foxtel, czy obecne w naszym kraju Viaplay, co jest gwarantem dotarcia obrazu z mistrzostw do niemal każdego zakątka świata. 

– To potentat. Jeden z trzech największych promotorów sportu. Jest związany ze stacjami telewizyjnymi na całym świecie. Przed nami kilka godzin transmisji na żywo na sześciu kontynentach. Jestem przekonany, że w ciągu kilku lat, dzięki współpracy z taką firmą, bilard zyska bardzo dużo. W tegorocznych mistrzostwach świata pula nagród wyniesie półtora miliona złotych. Matchroom ma wiele kontraktów ze stacjami i to na lata. To napędzi pozytywną koniunkturę wokół sportu bilardowego – tłumaczy Grzegorz Kędzierski, wiceprezes PZBil.

 Do rywalizacji przystąpi 128 zawodników z pięciu kontynentów. W pierwszych dwóch rundach rywalizacja będzie toczona przy szesnastu stołach. W grze jest 12 reprezentantów Polski, w tym trzech z Nosanu Kielce. Tomasz Kapłan zmierzy się z Tajwańczykiem Ping Han Ko, Karol Skowerski z Kuwejtczykiem Abdullah Al-Anzi, a Sebastian Batkowski z Austriakiem Mario He. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatniego z nich, bo jego rywal to piąty gracz światowego rankingu.

–  Na mistrzostwach świata nie ma słabych rywali i niezależnie z kim grać będą nasi zawodnicy, muszą dać z siebie wszystko. Ale obiektywnie trzeba przyznać, że to losowanie nie jest dla nas złe. Najtrudniejszego rywala ma debiutujący w zawodach Sebastian Batkowski, jednak jest w dobrej formie, co pokazał zdobywając niedawno mistrzostwo Polski, i stać go na awans do kolejnej rundy, tak jak pozostałych naszych zawodników – mówi Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

Najwięcej szans na zwycięstwo w turnieju wśród Polaków daje się Wiktorowi Zielińskiemu – siódmemu zawodnikowi rankingu. Jego rywalem będzie Marokańczyk Aziz Moussati.

Bilardowe mistrzostwa świata potrwają do 5 lutego. Tytułu broni Amerykanin Shane Van Boening.

Plakat_WPC.JPG

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO