Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

W niedzielę pobiegną „Tropem Wilczym”. Będzie zbiórka dla dzieci z domu dziecka z Ukrainy

czwartek, 03 marca 2022 14:08 / Autor: Damian Wysocki
W niedzielę pobiegną „Tropem Wilczym”. Będzie zbiórka dla dzieci z domu dziecka z Ukrainy
W niedzielę pobiegną „Tropem Wilczym”. Będzie zbiórka dla dzieci z domu dziecka z Ukrainy
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższą niedzielę czterysta osób wystartuje w kieleckiej odsłonie Biegu „Tropem Wilczym”, poświęconego pamięci żołnierzy wyklętych. W trakcie zawodów odbędzie się zbiórka na rzecz dzieci z domu dziecka z Ukrainy, które od kilku dni znajdują się w jednym z podkieleckich hoteli.

Podobnie jak w poprzednich latach biegacze zmierzą się z dziesięciokilometrową trasą ze startem i metą na Rynku. Zmagania rozpoczną się w samo południe.

– To będzie wyjątkowy bieg. Będzie mniej radości, niż powinno. Chcemy dać jednak trochę oddechu od tych smutnych i tragicznych informacji, które docierają do nas zza wschodniej granicy. Chcemy też pomóc. Polacy stają na wysokości zadania, ale uważamy, że dobrych gestów nigdy za wiele. Będziemy zbierać rzeczy dla ukraińskich dzieci z domu dziecka, które zostały umieszczone w jednym z okolicznych hoteli. Chcemy zebrać to, co najważniejsze: lekarstwa na przeziębienie, środki higieny osobistej, nową bieliznę, zabawki w dobrym stanie. Ustawimy specjalny namiot, a później wszystko zostanie dostarczone w odpowiednie miejsce – wyjaśnia Paweł Jańczyk, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBIEGA.

Biuro zawodów w kieleckim Urzędzie Miasta będzie czynne w niedzielę od godz. 8 do 11.30. Bieg wystartuje w samo południe.

Ideą projektu biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO