Vive Tauron Kielce mistrzem Polski!

sobota, 27 maja 2017 15:46 / Autor: Piotr Natkaniec

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce po raz 6. z rzędu i 14. w historii zdobyli mistrzostwo Polski. Kielczanie pokonali w drugim meczu finału Orlen Wisłę Płock 31:29 (17:14).

Początek spotkania należał do bohatera pierwszego meczu finałowego w Płocku – Sławomira Szmala. 38-letni bramkarz bronił w świetnym stylu. Po zaledwie dziewięciu minutach miał już sześć obron na koncie. To głównie dzięki niemu kielczanie mieli znacznie łatwiej w ofensywie, gdzie musieli sobie radzić bez Krzysztofa Lijewskiego. Na prawym rozegraniu wystąpił Michał Jurecki, a w drugiej linii pomagali mu Dean Bombac i Uros Zorman. Po dziesięciu minutach i trafieniu Tobiasa Reichmanna wygrywali 5:2, a trzybramkową przewagę gospodarze utrzymywali do końca pierwszej połowy. Tym razem obyło się bez złośliwych fauli i starć między zawodnikami obu drużyn, bo sędziowie po "aptekarsku" prowadzili zawody. W pierwszej części gry było aż osiem rzutów karnych.

W drugiej połowie płocczanie wciąż walczyli, ale zupełnie nie radzili sobie z ofensywą kielczan. Co chwila zbierali dwuminutowe kary, co utrudniało im pogoń za rywalem. Kielczanie jednak mieli sporo strat w ataku, a Wisła na 20 minut przed końcem złapała kontakt z Vive. Aż trzy razy mieli nawet akcję, by doprowadzić do remisu. Za każdym razem je jednak marnowali. Jeszcze w 45. minucie gospodarze wygrywali tylko 21:20. Wtedy jednak zespoł z Kielc zdobył trzy gole z rzędu (Tobias Reichmann dwa razy i Karol Bielecki) i zrobiło się 24:20. Po tym ciosie „Nafciarze” już się nie podnieśli.

Vive Tauron zdobyło czternaste w historii klubu mistrzostwo Polski i szóste z rzędu. Więcej złotych medali ma już tylko Śląsk Wrocław - piętnaście. Na dekorację kielczanie wychodzili pojedynczo na scenę wyczytywani przez spikera - Pawła Papaja.