Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Vive po pierwszym tygodniu ciężkich treningów

niedziela, 06 sierpnia 2017 07:56 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce od tygodnia przygotowują się do nowego sezonu. Plan zajęć mistrzów Polski jest bardzo napięty. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w ciągu szcześciu dni odbyli dziesięć jednostek treningowych. 

- Obciążenia zwiększają się z każdym dniem. Zawodnicy pracują bardzo dobrze i z dużym zaangażowaniem. Jesteśmy zadowoleni z ich postawy. Wykonujemy wiele ćwiczeń po kątem przygotowania fizycznego. Pod koniec następnego tygodnia chcemy iść na maksa, aby następnie pracować nad szybkością - tłumaczył w rozmowie z oficjalną stroną internetową mistrzów Polski trener Tałant Dujszebajew. - Wykonujemy dużo elementów stabilizacji, żeby zabezpieczyć zawodników przed urazami. Od piątku trenujemy także trochę więcej w kontakcie, tak aby w następny czwartek zacząć już większą pracę pod kątem taktycznym - dodawał szkoleniowiec Vive. 

Kielecki zespół w najbliższych dniach nie wyjdzie na obóz i do sezonu będzie przygotowywać się tylko kieleckich obiektach. Jedynym wyjątkiem są mecze towarzyskie. Mistrzowie Polski we wtorek, 22 sierpnia w Kępnie zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Trzy dni później „żółto-biało-niebieska” drużyna  będzie przebywała już w węgierskim Veszprem, gdzie weźmie udział w turnieju Handball City Festival 2017. Kielczanie w półfinale imprezy stoczą pojedynek z Celje Pivovarną Lasko W drugiej parze Telekom Veszprem zagra z Orlenem Wisłą Płock.

Nowy sezon PGNiG Superligi ruszy w pierwszy weekend września, natomiast rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczną się dwa tygodnie później.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO