"Tylko" punkt z Będzinem

środa, 30 listopada 2016 20:39 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Kolejny pięciosetowy pojedynek zobaczyli w tym sezonie kibice Effectora Kielce. Tym razem jednak był on szczęśliwy dla MKS-u Będzin który wygrał 3:2. Dwa pierwsze sety gładko wygrali goście, ale kielczanie wrócili z dalekiej podróży i wygrali kolejne dwie partie. W tie-break’u lepsi okazali się będzinianie.

Przyjezdni po okazałym zwycięstwie nad BBTS-em Bielsko-Biała, gdzie wygrali w trzech setach kolejno do 13, 19 i 12 przyjechali do Kielc bardzo pewni siebie. Swoją siłę pokazali już w pierwszym secie, w którym kielecka drużyna nie miała za wiele do powiedzenia. Juz na samym początku podopieczni Stelio De Rocco odskoczyli na kilka punktów i prowadzili 10:6. Będzinianie grali praktycznie bezbłędnie, kończyli każde swoje podanie i z każdą minutą powiększali przewagę. W połowie seta gospodarze przegrywali już 8:16. Effector próbował gonić, ale i tak skończyło się wysoką przegraną do 17.

W drugiej partii kielczanie nie dali już tak łatwo odskoczyć rywalom. Początek był obiecujący, obie drużyny grały punkt za punkt. Zespół z Kielc poprawił nieco skuteczność w ofensywie, ale nadal to goście prowadzili grę. W połowie seta niesieni fantastycznym dopingiem swoim kibiców zaczęli budować przewagę, której już nie zmarnowali. Przy wyniku 13:17 trener Dariusz Daszkiewicz wziął czas, ale niewiele on pomógł, bo z kolejnym pięciu akcji Effector wygrał tylko jedną, a Daszkiewicz przy stanie 14:21 znów musiał prosić o przerwę. Kielczanie nie mieli argumentów, żeby przeciwstawić się rywalom i ponownie przegrali do 17.

Po 10-minutowej przerwie kielecka drużyna nie złożyła broni. Gospodarze w końcu poprawili grę na zagrywce, co spowodowało, że będzinianie mieli już większe problemy ze zdobywaniem punktów. Mieli też więcej wybloków i bloków punktowych. Po jednym z nich prowadzili już 14:12. Dwupunktową przewagę utrzymali do końcówki seta. Przy stanie 20:18 autowy atak zanotował Jakub Wachnik, a Daszkiewicz poprosił o przerwę. Będzinianie jednak doprowadzili do remisu 22:22 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Pierwszej piłki setowej nie wykorzystali przyjezdni. Swojej szansy nie zmarnowali natomiast kielczanie, którzy po skutecznym ataku Wachnika i błędzie technicznym MKS-u wygrali seta do 27:25.

Effector wyraźnie podrażniony zdecydowanie lepiej rozpoczął czwartą partię, w której prowadził już nawet 12:9. Goście jednak bardzo szybko odrobili straty o doprowadzili do remisu. I znów zaczęła się wymiana ciosów, aż do końcówki seta. Pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli kielczanie po autowym ataku będzinian. Przy stanie 19:17 De Rocco wziął czas, ale po nim trzy kolejne punkty zdobyli podopieczni Daszkiewicza i odskoczyli na 5 punktów. Takiej przewagi już nie zmarnowali i wygrali 25:21.

Na początku tie-break’a żadna z drużyn nie potrafiła wyjść choćby na dwa punkty przewagi. Jako pierwsi zrobili to jednak gracze z Będzina przy wyniku 7:5. Daszkiewicz nie czekał i wziął czas, ale przyjezdni po chwili prowadzili już 9:6. Będzinianie utrzymali przewagę i wygrali całe spotkanie.

Effector Kielce – MKS Będzin 2:3 (17:25, 17:25, 27:25 25:21, 10:15)

Effector: Komenda 4, Andrić 14, Pawliński 15, Wohlfahrtstatter 11, Wachnik 14, Maćkowiak 7, Sobczak (libero) oraz Formela 5

Będzin: Roberts 13, Rejno 6, Araujo 26, Waliński 10, Ratajczak 11, Kozub 1, Potera (libero) oraz Woch 3, Sejf, Russel, Peszko

MVP: Rodrigues Araujo