Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Trudna misja wychowanka. Kamil Kuzera trenerem Korony

środa, 23 listopada 2022 19:00 / Autor: Damian Wysocki
Trudna misja wychowanka. Kamil Kuzera trenerem Korony
fot. Korona Kielce
Trudna misja wychowanka. Kamil Kuzera trenerem Korony
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kamil Kuzera został nowym trenerem Korony Kielce. Wychowanek „żółto-czerwonych” poprowadzi zespół do końca sezonu. 

 

39-latek usiadł na ławce trenerskiej kieleckiego klubu w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej, po zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego. Korona przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 2:3 i w domu z Widzewem Łódź 0:1. 

Kamil Kuzera bardzo dobrze odnalazł się w roli tymczasowego szkoleniowca w pierwszej lidze. Dwukrotnie przejmował drużynę w 2021 roku. Najpierw w rundzie rewanżowej po zwolnieniu Macieja Bartoszka. Poradził sobie bardzo dobrze. Z nim na ławce kielecki zespół pokonał Puszczę Niepołomice, Górnika Łęczna i GKS Tychy. Za każdym razem 1:0. Zaliczył również bezbramkowy remis z Miedzią Legnica. Być może dostałby kolejne szanse, ale dopadło go zapalenia wyrostka robaczkowego, a klub zatrudnił Dominika Nowaka.

Ten został zwolniony pod koniec listopada. Kamil Kuzera poprowadził zespół w przegranym starciu Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna (1:2). Kilka dni później „żółto-czerwoni” na zakończenie rundy jesiennej pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:0.

Kamil Kuzera jest wychowankiem Korony Kielce. W jej barwach rozegrał 99 spotkań. Jako piłkarz występował również w Wiśle Kraków, Górniku Zabrze, Widzewie Łódź i Polonii Warszawa. Był młodzieżowym reprezentantem Polski. 

Jako trener przy pierwszym zespole zaczął pracować w 2017 roku za pierwszej kadencji Macieja Bartoszka. Później z tym szkoleniowcem współpracował z Bruk-Bet Termalice Nieciecza i Chojniczance Chojnice. Do Korony wrócił latem 2019 roku, a po odejściu Gino Lettieriego został dołączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. 

Kamil Kuzera jest obecnie w trakcie robienia kursu UEFA Pro. Polski Związek Piłki Nożnej pozwolił mu jednak pracować w najwyższej klasie rozgrywkowej na tymczasowej licencji.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO