Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Trójka wypożyczonych dostanie szansę w okresie przygotowawczym

środa, 09 czerwca 2021 11:50 / Autor: Damian Wysocki
Trójka wypożyczonych dostanie szansę w okresie przygotowawczym
fot. garbarnia.krakow.pl
Trójka wypożyczonych dostanie szansę w okresie przygotowawczym
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Oskar Sewerzyński, Piotr Pierzchała i Jakub Górski wrócą latem do Korony Kielce. Cała trójka, która obecnie przebywa na wypożyczalniach w drugoligowych klubach, ma dostać szansę wykazania się podczas okresu przygotowawczego.

21-letni Pierzchała i 20-letni Sewerzyński grają w Pogoni Siedlce. Pierwszy z nich uzbierał do tej pory 22 występy, z czego połowę w wyjściowym składzie. Nominalny stoper jest czasami wystawiany w ataku. To, że potrafi sobie porazić na tej pozycji udowodnił w Centralnej Lidze Juniorów, kiedy sięgnął po koronę króla strzelców. W tym sezonie strzelił cztery gole. Ostatnio najczęściej wchodzi w samych końcówkach.

Sewerzyński ponownie stał się zawodnikiem podstawowego składu. Jesienią zbierał pochlebne recenzję, jednak jego rozwój zahamował uraz stawu skokowego. Wiosną też opuścił kilka spotkań. Jego obecny bilans to 15 meczów i dwie asysty. Pogoń zajmuje 13. miejsce

Jakub Górski zimą trafił do Garbarni Kraków i z miejsca stał się zawodnikiem podstawowego składu. 19-latek zaliczył 18 spotkań, w których strzelił gola i zanotował cztery asysty. Klub z Małopolski zajmuje 7. miejsce i liczy się w grze o baraże o I ligę. Uzyska je, jeśli w ostatniej kolejce pokona na wyjeździe Skrę Częstochowa.

– Obserwujemy tych chłopaków. Na tę chwilę nie zapadła jeszcze stuprocentowa decyzja odnośnie ich przyszłości. Najprawdopodobniej dostaną szansę potwierdzenia swojej przydatności w okresie przygotowawczym. Teraz chłopaki muszą skupić się na dograniu sezonu do końca w obecnych klubach – wyjaśnia Paweł Golański, dyrektor sportowy kieleckiego klubu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO