Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Tetelewski: podaliśmy rękę zespołowi z Gdyni

sobota, 21 października 2023 20:55 / Autor: Piotr Okła
Tetelewski: podaliśmy rękę zespołowi z Gdyni
Fot. Patryk Ptak
Tetelewski: podaliśmy rękę zespołowi z Gdyni
Fot. Patryk Ptak
Piotr Okła
Piotr Okła

Szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce w 4. kolejce Ligi Centralnej przegrały na wyjeździe z SPR-em Gdynia 25:29. – Połowa drugiej części gry zadecydowała o wyniku. Wydawało się, że wszystko jest pod naszą kontrolą – powiedział po spotkaniu Paweł Tetelewski, trener kielczanek.

Dla drużyny ze stolicy regionu świętokrzyskiego była to pierwsza porażka w trwającym sezonie.

– Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie - gra bramkę za bramkę, a na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą i dobrze wchodzimy w początek tej części, osiągając trzybramkowe prowadzenie. Mamy piłki na to, żeby tą przewagę powiększyć, jednak nastąpiło jakieś załamanie - sinusoida. Zaczęliśmy raz po raz gubić piłki, wkradła się nieskuteczność i podaliśmy rękę zespołowi z Gdyni, który to wykorzystał. Doprowadził najpierw do remisu, a w końcówce był bardziej skuteczny, lepszy i to on zdobył komplet punktów – zaznaczył szkoleniowiec.

Zdaniem 48-latka, kluczowa w sobotnim spotkaniu była słabsza postawa jego zawodniczek w końcowych fragmentach meczu. 

– Połowa drugiej części gry zadecydowała o wyniku. Wydawało się, że wszystko jest pod naszą kontrolą. Pojawiły się niepotrzebne starty w kontrataku, gdy rzuciliśmy bodajże trzy piłki w auty, a ich bramkarka odbijała bardzo dobrze. Nam niestety tego zabrakło w dzisiejszym meczu – zakończył Paweł Tetelewski.

Mimo przegranej, kielczanki nie zwieszają głów.

– Końcówka drugiej połowy nie poszła po naszej myśli, zabrakło nam trochę zimnej głowy. Zadecydowała także skuteczność, nie wchodziły nam rzuty. Cóż, teraz trzeba się zebrać i mamy nadzieję że za tydzień z Tczewem zdobędziemy trzy punkty – powiedziała Gabriela Miśkiewicz, obrotowa Suzuki Korony Handball.

W najbliższą sobotę (28 października o godzinie 17.00) kielczanki zagrają we własnej hali z SPR Samborem Tczew.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO