Pierwsza porażka w sezonie. „Koroneczki" wracają znad morza na tarczy

sobota, 21 października 2023 18:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce w 4. kolejce Ligi Centralnej przegraly na wyjeździe z SPR-em Gdynia 25:29. Najwięcej bramek dla kielczanek - 8 - zdobyła Magdalena Berlińska.

Starcie dwóch z czterech niepokonanych drużyn w ligowej stawce było najciekawszym spotkaniem tej serii gier.  W pierwszych minutach prowadzenie objęły gdynianki, jednak pomimo gry w osłabieniu przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu 2:2.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego pierwsze prowadzenie 3:2 objęły w 7. minucie za sprawą skutecznej kontry Katarzyny Grabarczyk. W kolejnych fragmentach gospodynie kilkukrotnie osiągały trzybramkowe prowadzenie.

Mimo to w 27. minucie, po trafieniu Magdaleny Berlińskiej, kielczanki doprowadziły do wyrównania - 14:14. Dzięki bramce Nikoli Leśniak kielczanki wróciły na prowadzenie po raz pierwszy od dwudziestu minut.

Po pierwszej połowie drużyny Suzuki Korona Handball prowadziła 16:15.

Początek drugiej części gry to podwyższenie prowadzenia „Koroneczek" do trzech trafień 20:17. Jednak w 44. minucie to rywalki powróciły na prowadzenie - 23:22.

W kolejnych minutach gdynianki skutecznie utrzymywały swoje prowadzenie dzięki dobrej postawie bramkarki Weroniki Godziny. W końcówce spotkania bezpośrednią czerwoną kartką została ukarana zawodniczka gospodyń Katarzyna Zegarlicka.

Ostatecznie sobotni mecz zakończył się porażką Korony 25:29.

W najbliższą sobotę (28 października o godzinie 17.00) kielczanki zagrają we własnej hali z SPR Samborem Tczew.