Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Szykawka: Warta popełnia błędy. Mam nadzieję, że popełnią ich więcej od nas

środa, 10 kwietnia 2024 11:30 / Autor: Michał Gajos
Szykawka: Warta popełnia błędy. Mam nadzieję, że popełnią ich więcej od nas
Szykawka: Warta popełnia błędy. Mam nadzieję, że popełnią ich więcej od nas
Michał Gajos
Michał Gajos

– Byłoby dobrze, wygrać trzy najbliższe mecze. Musimy włożyć jednak w te spotkania wiele pracy – powiedział Evgeniy Szykawka przed piątkowym starciem z Wartą Poznań.

Ostatnie zwycięstwo Korony nad Stalą wlało wiele pozytywnej energii do klubu ze Ściegiennego 8. Wyniki zawsze budują atmosferę, jednak w Kielcach jest świadomość, że do spełnienia jeszcze daleka droga.

Przed kielczanami bardzo ważne cztery starcia: z Wartą, Radomiakiem, Puszczą i Piastem, które mogą z Koroniarzy zdjąć obowiązek zwycięstw na arcytrudnych terenach w Białymstoku i Poznaniu.

– Lepiej czujemy się w szatni. Potrzebowaliśmy zwycięstwa. Teraz w pozytywnych nastrojach przygotowujemy się do następnego starcia. Wiemy jednak, że jednym zwycięstwem nie wywalczymy utrzymania – zauważył Evgeniy Szykawka.

Po udanym pod kątek indywidualnym, bo zakończonym z golem, meczu w Łodzi, Białorusin przeciwko mielczanom był mniej skuteczny. Na końcu liczył się jednak dla niego wynik drużynowy.

– Chciałbym strzelać częściej, ale po ostatnim meczu, patrząc na to, ile pracy włożyłem, ale także cały zespół, byłem bardzo szczęśliwy – powiedział napastnik.

W piątek kielczanom przyjdzie się zmierzyć z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Poznaniacy wyprzedzają Złocisto-Krwistych o jedną lokatę i jeden punkt. – Warta to zespół, który też popełnia błędy. Mam nadzieję, że popełnią ich więcej od nas – skwitował.

Początek meczu godz. 18:00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO