Start zgodny z planem. Industria wygrała w Kwidzynie

sobota, 31 sierpnia 2024 19:30 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce pokonała na wyjeździe MMTS Kwidzyn w meczu 1. kolejki Orlen Superligi. Najskuteczniejszym zawodnikiem kielczan był Cezary Surgiel.

Wicemistrzowie Polski rozpoczęli pierwszy mecz nowego sezonu bez Miłosza Wałacha, Igora Karacicia, Dylana Nahi czy Jorge Maquedy.

Sobotnia konfrontacja była wyrównana tylko do 12. minuty zawodów. Od tej chwili z wyniku 4:3 dla przyjezdnych zrobiło się 8:3.

Do końca premierowej części gry kielczanie powiększyli jeszcze przewagę o jedno trafienie, dzięki czemu zeszli na przerwę, prowadząc 16:10. Pierwsze skrzypce w kieleckiej drużynie grali Alex Dujshebaev i Cezary Surgiel - autorzy czterech goli.

Po zmianie stron ten młodszy z pary utrzymał się na fali. Skrzydłowy zdobył łącznie 9 bramek, przyczyniając się do powiększenia zaliczki całego zespołu.

Podopieczni Talanta Dujshebaeva wygrali 32:21 – swoje pierwsze kroki w nowych barwach postawili Theo Monar oraz Bekir Cordalija.

Kolejne stracie Żółto-Biało-Niebiescy rozegrają w najbliższą środę. Do Hali Legionów przyjedzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

MMTS Kwidzyn – Industria Kielce 21:32 (10:16)