Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Silk Way Rally: Awans Giemzy w klasyfikacji generalnej

poniedziałek, 08 lipca 2019 14:09 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął jedenaste miejsce na drugim etapie Silk Way Rally 2019. Piekoszowianin przesunął się na dziesiątą lokatę w klasyfikacji generalnej.

 Silk Way Rally to druga runda mistrzostw świata FIM cross-country. Zawodnicy podczas 10 dni rywalizacji pokonają ponad 5000 km. Trasa rajdu wiedzie przez bezdroża Rosji, Mongolii i Chin. Motocykliści mieli do pokonania w poniedziałek ponad 413-kilometrową trasę znad jeziora Bajkał do buriackiego Ułan Ude. 212 km stanowił odcinek specjalny.

 – Jego początek był dosyć niebezpieczny. Na trasie znajdowało się dużo głębokich kałuż, a przed nimi oraz po nich były mocne wybicia, na które musiałem bardzo uważać. Dalsza część trasy była szybsza, prędkości dochodziły nawet do 160 km/h. Jechało mi się bardzo dobrze, chociaż nie ustrzegłem się drobnych błędów. Przed nami długi etap, na który ruszamy wcześnie rano, więc musimy się zregenerować przed jutrzejszym startem – wyjaśniał Maciej Giemza, motocyklista ORLEN Team.

Giemza przesunął się w klasyfikacji generalnej  z 12. na 10. miejsce i traci 18 minut i 14 sekund do prowadzącego Kevina Benavides z Argentyny. Piekoszowianin po poniedziałkowym etapie zaliczył również skok na pozycję wicelidera klasyfikacji juniorów. W niej prowadzi Luciano Benavides, który ma ponad 15. minut przewagi.

Wtorkowy, trzeci etap, będzie jednym z najdłuższych podczas tegorocznego rajdu. Zawodnicy przejadą ponad 691 kilometrów (243 km OS). Motocykliści przekroczą granicę Rosji z Mongolią, a na mecie zameldują się w Ułan Bator.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO