Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Rombel: Mecz kosztował mnie mniej nerwów, niż to co działo się wcześniej

sobota, 15 stycznia 2022 09:44 / Autor: Damian Wysocki
Rombel: Mecz kosztował mnie mniej nerwów, niż to co działo się wcześniej
fot. Grzegorz Trzpil
Rombel: Mecz kosztował mnie mniej nerwów, niż to co działo się wcześniej
fot. Grzegorz Trzpil
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Trzy dni nerwowego wyczekiwania na wyniki testów covidowych zakończyły się zwycięstwem nad Austrią. Polscy szczypiorniści świetnie rozpoczęli Euro 2022. – Jeszcze trzy godziny przed spotkaniem nie wiedzieliśmy, czy zagramy – powiedział Patryk Rombel, selekcjoner „biało-czerwonych”.

W ciągu ostatnich trzech dni Polacy przeszli aż pięć testów na koronawirusa. Ostatnie w piątek rano, choć według zasad przygotowanych na turniej, zawodnicy nie powinni być badani w dniu meczu.

– Dostaliśmy kolejne polecenie wykonania testów, które nie były zaplanowane. Pojechaliśmy na nie, bo chcemy zrobić wszystko, żeby być pewnym tego, że możemy grać i jesteśmy gotowi oraz zdrowi. Nikt z nas nie ucieka od tego, żeby się testować. Znowu czekaliśmy do 17:30, bo wtedy dostaliśmy informację, że jedziemy na mecz. Do tej pory siedzieliśmy jak na szpilkach, ten mecz kosztował mnie mniej nerwów, niż to co działo się do 17:30. Nie chcę tego znów przeżywać, bo to jest strasznie nie wiedzieć, czy jedziemy na mecz, czy do domu. Powiedziano nam, że wyniki dostaniemy koło 15-16. Przez te dwie i pół godziny wyobraźnia szaleje i bierze pod uwagę wszystkie okoliczności. Super, że tu jesteśmy, że mogliśmy zagrać. Jesteśmy w takim momencie, że ten zespół się rozwija, wykonaliśmy dobrą robotę. Byłoby szkoda, gdyby drużyna nie mogła się zaprezentować. Pokazaliśmy, że wykonana przez nas praca była na wysokim poziomie – wyjaśniał Patryk Rombel.

Polacy pokonali Austrię 36:31. Mieli kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń niemal od początku.   

–  Jesteśmy zadowoleni, z tego w jaki sposób zagraliśmy. Wypełniliśmy nasz plan na to spotkanie, byliśmy do niego dobrze przygotowani. Mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie zwycięstwo w turnieju – tłumaczył szkoleniowiec „biało-czerwonych”.

W niedzielę Polacy mogą zapewnić sobie awans do głównej fazy turnieju. Ich rywalem będzie Białoruś, która rozpoczęła zmagania od porażki z Niemcami.

– Teraz będziemy mieli czas na analizę naszego spotkania, ale przede wszystkim pierwszego meczu Białorusinów. Już mogę powiedzieć, że musimy być bardziej zdyscyplinowani w ataku, ponieważ w drugiej połowie popełniliśmy za dużo błędów. Pozwoliliśmy Austriakom biegać do kontr, na tym musimy się skupić. Musimy też stworzyć plan na defensywę rywali. Nie mamy dużo czasu na to, ale jesteśmy przygotowani – przekonywał Patryk Rombel.

Niedzielny mecz z Białorusią rozpocznie się o godz. 20.30.

wypowiedzi: handballnews.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO