Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Reprezentant z Korony gotowy na rozpoczęcie sezonu

wtorek, 18 lipca 2023 14:04 / Autor: Damian Wysocki
Reprezentant z Korony gotowy na rozpoczęcie sezonu
Reprezentant z Korony gotowy na rozpoczęcie sezonu
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Dominick Zator spędził większość letniego okresu przygotowawczego poza Kielcami. Obrońca przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Kanady. Jak podkreśla, jest dobrze przygotowany do zbliżającego się sezonu. – Na mecz ze Śląskiem będę gotowy na sto procent – przyznaje 28-latek.

Dominick Zator spędził na zgrupowaniu kadry miesiąc. Najpierw wziął z nią udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, a następnie w Złotym Pucharze. W tym drugim dostał swoje minuty w meczach grupowych z Gwadelupą i Kubą. Kanada odpadła w ćwierćfinale, przegrywając po rzutach karnych ze Stanami Zjednoczonymi.

– Miałem przyjemność trenować i grać z najlepszymi zawodnikami z mojego kraju. Nauczyłem się bardzo dużo w krótkim czasie. Przywiozłem sporo doświadczenia do Kielc. Chcę dać je drużynie. Mogłem obserwować zachowania kilku klasowych piłkarzy. Wiem, że swoim poziomem nie jestem daleko od nich. Muszę nauczyć się kilku innych zachowań.  Wiem, że nigdy nie będę tak szybki jak Alphonso Davies. On bardzo dba o swoje ciało. Aby wejść na najwyższy poziom, trzeba dbać o detale – mówi nam Dominick Zator.

Prawy obrońca przyznaje, że jest w dobrej formie fizycznej. Zagrał w sparingu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza na Suzuki Arenie.

– Mocno trenowaliśmy podczas zgrupowania. Jeśli nie grałeś, to następnego dnia miałeś wymagającą jednostkę treningową. Wszyscy mieli być w optymalnej formie i rytmie na kolejne spotkanie. Jestem w dobrej formie. Czuję się bardzo dobrze. W pierwszych dniach po powrocie musiałem przemęczyć się trochę ze zmianą czasu. Jest już w porządku. Mamy kilka dni do pierwszego spotkania. Będę gotowy na sto procent – wyjaśnia Kanadyjczyk.

Wypowiedzi pochodzą z wywiadu, który przeprowadziliśmy z Dominickiem Zatorem. Całą rozmowę można przeczytać TUTAJ.

Korona rozpocznie zagania w nowym sezonie w poniedziałek, 24 lipca. O 19 podejmie na Suzuki Arenie Śląsk Wrocław.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO