Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Remacle wraca do treningów. Co z Trejo i Zatorem?

wtorek, 09 lipca 2024 09:43 / Autor: Michał Gajos
Remacle wraca do treningów. Co z Trejo i Zatorem?
Remacle wraca do treningów. Co z Trejo i Zatorem?
Michał Gajos
Michał Gajos

Nowy sezon się jeszcze nie rozpoczął, a już w kontekście Korony Kielce mówimy o pierwszych urazach. Kontuzjowani Danny Trejo, Dominick Zator i Martin Remacle mogą nie zagrać w pierwszym meczu kampanii?

20 lipca Korona Kielce rozegra pierwszy mecz nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Kielczanie udadzą się do Szczecina, gdzie zmierzą się z Pogonią. Złocisto-Krwiści przystąpią do tej rywalizacji z mocno odświeżonym składem w porównaniu do tego, czym w minionych rozgrywkach dysponował Kamila Kuzera.

Z klubem pożegnało się już 10 zawodników, a zastąpiło ich, jak do tej pory, czterech. Niewykluczone jednak, że szkoleniowiec kielczan będzie musiał rotować także podstawowymi zawodnikami, którzy kończyli rozgrywki 23/24 w pierwszej jedenastce.

Z urazami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem rywalizacji z Portowcami mierzą się wszak Martin Remacle, Dominick Zator oraz Danny Trejo. W przypadku Belga mówimy o kontuzji stawu skokowego, której nabawił się w ostatnim spotkaniu kampanii przeciwko Lechowi Poznań. Ta wykluczyła go z pierwszych tygodni przygotowań, jednak jak udało nam się dowiedzieć, lider kieleckiego zespołu we wtorek powinien wrócić do pracy z zespołem.

Zrzut_ekranu_2024-07-09_094653.png

Z podobnym problem mierzy się od minionej soboty Amerykanin. Trejo okupił asystę w sparingu z Górnikiem Łęczna (6:1) „skręceniem kostki”. Skrzydłowy, jak i członkowie sztabu szkoleniowego, mogli jednak odetchnąć po poniedziałkowych badaniach, które nie wykazały poważniejszych obrażeń. 26-latka czeka niespełna tygodniowa przerwa.

W najbliższy czwartek do kolegów z drużyny ma wrócić również Dominick Zator. Kanadyjczyk, podobnie jak wspominany wyżej Remacle, nie rozpoczął okresu przygotowawczego pod okiem Kamila Kuzery. Wszystko przez udział na czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Kanady, która szlifowała formę przed Copa America. Defensor ostatecznie nie znalazł się w wąskiej kadrze na ten prestiżowy turniej, natomiast okupił wyjazd problemami ze spojeniem łonowym.

Te najprawdopodobniej wykluczą go z udziału w pierwszym meczu sezonu (20 lipca, godz. 17:30)

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO