[Puchar Polski] Korona z awansem. Kilka niespodziewanych wyników w 1. rundzie

czwartek, 28 września 2023 23:39 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Za nami rywalizacja w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Świętokrzyscy kibice mogą mieć mieszane uczucia.

Korona Kielce zrealizowała zadanie, wywiązując się z roli faworyta meczu pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Ekstraklasowicz pokonał trzecioligowe rezerwy Jagiellonii Białystok 2:1. Od 6. minuty wtorkowego pojedynku kielczanie przegrywali po golu Mikołaja Wasilewskiego. Kolejne trafienie padały jednak łupem gości. W 42. minucie piłkę w siatce bramki Piekutowskiego umieścił Adrian Dalmau. Dwadzieścia minut później rezultat spotkania ustalił natomiast Ronaldo Deaconu.

Jagiellonia II Białystok – Korona Kielce

1:2 (1:2)

6’ Wasilewski – 22’ Dalmau, 42’ Deaconu

Korona: Forenc – Zator, Trojak, Kwiecień, Konstantyn, Błanik, Strzeboński, Deaconu (75' Remacle), Hofmeister (46' Nono), Czyżycki (64' Podgórski), Dalmau (64' Szykawka).

Jagiellonia II: Piekutowski – Pankiewicz (46’ Huczko), Ozga, Kobus, Czerech, Wojdakowski, Wasilewski, Zielecki (83’ Mościcki), Orpik (78’ Twarowski), Toporkiewicz (46’ Vinicius Matheus), Samborski (66’ Matus).

Spotkanie drugiego reprezentanta województwa świętokrzyskiego z ekstraklasową Wartą Poznań rozpoczęło się w wymarzony dla KSZO sposób. Zawodnicy trenera Tadeusza Krawca objęli prowadzenie już w 5. minucie, po bramce z rzutu karnego Michała Nawrota.

Niestety dla Hutników, kolejne bramki strzelali tylko goście. Najpierw do remisu doprowadził Wiktor Kamiński, a wynik spotkania, jeszcze przed przerwą, ustalił Dario Vizinger.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Warta Poznań

1:2 (1:2)

5’ Nawrot (k.) – 16’ Kamiński 32’ Vizinger

KSZO: Kot – Domagała (57’ Mazurek I), Jarzynka, Mężyk, Lis (57’ Mazurek II), Szynka, Kołoczek (85’ Tymoszenko), Orlik (85’ Zdyb), Nawrot, Brągiel, Pisarek (72’ Lipka).

Warta: Lis – Stavropoulos, Tiru (62’ Bartkowski), Krzyżak (84’ Pleśnierowicz), Borowski, (62’ Kupczak), Maenpaa, Matuszewski, Prikryl (46’ Savić), Kamiński (62’ Miguel Luis), Vizinger.

Regionalnym akcentem było także pożegnanie z rolą sędziego Marcina Szreka. Arbiter z Kielc meczem Miedzi Legnica z Arką Gdynia zakończył swoją zawodową karierę. Sylwetkę kielczanina można przeczytać TUTAJ.

Największymi niespodziankami tej rundy rozgrywek były - odpadnięcie Ruchu Chorzów po porażce z rezerwami Legii Warszawa (2:3) oraz Radomiaka Radom z trzecioligową Garbarnią Kraków (1:2). W jedynym pojedynku ekstraklasowych drużyn Jagiellonia Białystok okazała się lepsza od Śląska Wrocław zwyciężając 2:0.

Losowanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się jutro (29 września) o godzinie 12.