Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Przełomu w sprawie Korony nie ma. Dulnik w Radzie Nadzorczej, zarząd bez zmian

wtorek, 29 września 2020 15:38 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Większościowy pakiet akcji Korony Kielce pozostaje dalej w rękach rodziny Hundsdorferów. Być może do podpisania umowy sprzedaży akcji miastu Kielce dojdzie w ciągu miesiąca.

We wtorek odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej oraz Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. W obu przypadkach podejmowano decyzje dotyczące zamknięcia roku obrachunkowego, co udało się zrealizować.

Najważniejszym punktem miało być jednak podpisanie umowy zbycia akcji, do czego jednak nie doszło. Strony wciąż nie ustaliły jej ostatecznego kształtu.

W następstwie tego Rada Nadzorcza, w której większość ma rodzina Hundsdorferów, postanowiła o pozostawieniu obecnego zarządu. Prezesem dalej będzie Krzysztof Zając, a wiceprezesem Marek Paprocki. Do zmiany doszło jednak w samej Radzie, do której został wprowadzony Piotr Dulnik. Prezes Suzuki, głównego sponsora klubu, zastąpił w niej Pawła Gągorowskiego, dotychczasowego przedstawiciela miasta.

 – Podczas spotkania wypracowano procedurę formalno-prawną, która prowadzi do kolejnego kroku, czyli przejęcia akcji za symboliczną złotówkę. Jesteśmy w trakcie zabezpieczenia procedur, które wynikają z zasad funkcjonowania samorządu lokalnego w naszym kraju. Znaleźliśmy punkty wspólne, teraz musimy jeszcze poczekać trzy, cztery tygodnie. Chcemy, aby wszystko zostało dopracowane, aby później nie było żadnych wątpliwości – poinformował po Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Bogdan Wenta, prezydent miasta Kielce.

Przypomnijmy: miasto przejmie większościowy pakiet akcji za symboliczną złotówkę, ale niemal od razu będzie musiało dokapitalizować spółkę kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów. Na obie operacje zgodziła się już Rada Miasta.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO