Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Przed Piastem: Szykawka wyzdrowiał. Briceag ponownie w kadrze

czwartek, 02 listopada 2023 13:47 / Autor: Michał Gajos
Przed Piastem: Szykawka wyzdrowiał. Briceag ponownie w kadrze
Fot. Łukasz Czerwiak
Przed Piastem: Szykawka wyzdrowiał. Briceag ponownie w kadrze
Fot. Łukasz Czerwiak
Michał Gajos
Michał Gajos

Korona Kielce trzy dni po meczu pucharowym z Legią II Warszawa wraca na ligowe boiska. Złocisto-Krwiści zmierzą się w Gliwicach z Piastem. Kto będzie do dyspozycji Kamila Kuzery na Śląsku?

– Dzisiaj z punktu więzienia regeneracji jest druga doba. Najtrudniejszy moment dla zawodników. Musimy zrobić wszystko, aby odbyć trening i przygotować się do meczu. Mamy pewne rozwiązania, ale chcę zobaczyć zawodników na boisku. Ostatnie decyzje będę podejmowane nawet jutro rano – zdradził Kamil Kuzera.

W ostatnich dniach trener Korony mógł znów wpisać do kadry meczowej takie nazwiska, jak: Takac czy Dalmau. Obaj zagrali od pierwszej minuty w spotkaniu pucharowym z Legią II Warszawa. Do dyspozycji „Kuziego” nie było z kolei Mariusa Briceaga, jednak to ma się zmienić w zbliżającym się starciu. – Po pucharze nie ma dodatkowych urazów. Dołącza do nas Marius Briceag, który będzie to mojej dyspozycji – poinformował opiekun kielczan.

W podwarszawskich Książenicach nie zagrali także Evgeniy Szykawka oraz Bartosz Kwiecień. W ich przypadku nie chodziło natomiast o urazy, a chorobę. Ta odpuściła już napastnikowi. – Szykawka uporał się z przeziębieniem, z kolei Bartosz Kwiecień jeszcze nie będzie gotowy. Podobnie jak Daniel Bąk, którego staw skokowy jeszcze się nie zregenerował, a nie chcemy ryzykować w tak młodym wieku dodatkowym problemów – zauważył.

Małymi krokami do kadry meczowej będzie pukał również Konrad Forenc. – Konrad jest już w treningu. Jeszcze nie jest gotowy w 100 procentach. Nadal pracujemy. Od przyszłego tygodnia będzie do naszej dyspozycji – zakończył Kuzera.

Początek spotkania w Gliwicach o godz. 18:00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO