Poznaliśmy nominowanych do Gladiatorów. Dominacja zawodników PGE VIVE

wtorek, 07 kwietnia 2020 10:43 / Autor: Damian Wysocki

Sezon PGNiG Superligi został przedwcześnie zakończony. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły, ale do przyznania pozostały jeszcze nagrody dla najbardziej wartościowych postaci ligi. Aż jedenaście nominacji do "Gladiatorów" otrzymali zawodnicy PGE VIVE.

Kapituła złożona z dziennikarzy sportowych i ekspertów telewizyjnych wytypowała najlepszych zawodników i trenerów w dziewięciu kategoriach. W ośmiu z nich znaleźli się szczypiorniści mistrza Polski.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że tytuł najlepszego "Zawodnika Sezonu" powędruje do Kielc, bo do tej nagrody nominowano trzech przedstawicieli PGE VIVE: Andreasa Wolffa, Alexa Dujszebajewa i Arkadiusza Morytę. Każdy z tych graczy ma również szansę zostać najlepszym szczypiornistą na swojej pozycji. O takie miano powalczą również: Igor Karacić, Arciom Karaliok, Blaż Janc i Romaric Guillo. Tytuł "Trenera Sezonu" może otrzymać Tałant Dujszebajew.

Króla strzelców już znamy – po raz trzeci z rzędu został nim Arkadiusz Moryto, który w 24 meczach zdobył 127 bramek.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybiorą sami zawodnicy i sztab trenerski z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na siebie oraz na kolegów ze swojej drużyny. Wyjątek stanowi kategoria "Wybór Sezonu", w niej zwycięzcę wyłonią kibice. Głosować można na stronie www.pgnig-superliga.pl. Zwycięzców poznamy 15 kwietnia.