Porażka Korony Handball w Lubinie

wtorek, 10 października 2017 19:18 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball nie sprawiły niespodzianki w hali wicemistrzyń Polski w Lubinie. Kielczanki w meczu 6. kolejki PGNiG Superligi przegrały z Metraco Zagłębiem 32:38.

Zespół z Dolnego Śląska od początku nadawał ton rywalizacji. Podopieczne Bożeny Karkut już po kwadransie prowadziły 10:4, a w pewnym momencie ich przewaga wzrosła nawet do dziesięciu trafień (19:10). Kielczanki w pierwszych fragmentach miały problem z atakiem pozycyjnym: notowały sporo strat lub oddawały niecelne rzuty. W końcowych minutach pierwszej części zawodniczki Korony nieco zniwelowały stratę i do szatni schodziły przegrywając 15:22.

Od początku drugiej połowy w kieleckiej bramce pojawiła się Małgorzata Hibner, dla której był to pierwszy występ w tym sezonie, wcześniej przez kilka tygodni zmagała się z urazem kręgosłupa. 24-latka z miejsca popisała się trzema znakomitymi interwencjami, a Korona pierwsze dziesięć minut po wznowieniu wygrała 7:5. W ataku świetnie radziła sobie Priscila Dos Santos, która wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek (pięć trafień w 12. minut). Po czasie wziętym przez Bożenę Karkut lubinianki ponownie odskoczyły od beniaminka rozgrywek na siedem-osiem goli. Korona w końcówce popisała się kolejnym zrywem, którym kierowała Katarzyna Homonicka - rozgrywająca w ostatnich pięciu minutach rzuciła trzy bramki. Zagłębie poszło „na wymianę” ciosów, po której ostatecznie zwyciężyło 38:32.

Korona Handball przed kolejną szansą zdobycia pierwszych punktów w sezonie stanie w przyszłą sobotę, kiedy w hali przy ul. Krakowskiej 72 zmierzy się z Kram Startem Elbląg.

Metraco Zagłębie Lubin - Korona Handball Kielce 38:32 (22:15)

Korona Handball:  Orowicz, Chojnacka, Hibner - Dos Santos 7, Zimnicka 2, Więckowska D. 6, Gliwińska 1, Więckowska M., Janczyk 2, Czekala 3, Skowrońska 1, Syncerz 5, Piecaba, Radzikowska 1, Homonicka 3, Kędzior 1.